Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Pēc pusotra gada armija varētu rīkot pirmās mācības topošajā Sēlijas poligonā

© Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Pēc pusotra gada varētu rīkot pirmās mācības topošajā Sēlijas poligonā, kas būs lielākais Baltijā, pirmdien žurnālistiem atzina Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Jauns poligons un starptautiska bāze Sēlijā nepieciešama, ņemot vērā Ādažu bāzes un poligona noslogotību. Šo bāzi un poligonu izmanto Kanādas vadītā NATO Kaujas grupa.

Februāra vidū Mūrniece tiksies ar Kanādas aizsardzības ministri, lai pārrunātu Ādažu bāzē izvietotās NATO Kaujas grupas attīstību līdz brigādes līmenim.

Mūrniece pauda cerību, ka pēc pusotra gada varēs rīkot mācības jaunajā poligonā.

Poligona teritorija iekļausies Aizkraukles novada Sunākstes, Seces, Daudzeses un Zalves pagastos, kā arī Jēkabpils novada Viesītes un Saukas pagastos. Konkrēta vieta militārās bāzes celtniecībai vēl tiek izvērtēta, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Patlaban būvniecības procesa sākšana ir atkarīga no Militāro poligonu likumprojekta apstiprināšanas gaitas, kas pašreiz ir saskaņošanas stadijā. Atsevišķais likums radīs iespēju īstenot ātrāku būvniecību. Provizoriski būvniecība varētu tikt sākta 2024.gadā.

Šis poligons būs lielākais Baltijā, tā platība paredzēta apmēram 25 000 hektāru. Patlaban lielākais ir Ādažu poligons, kurš aizņem 14 500 hektāru.