Ceturtdiena, 2.februāris

redeem Sonora, Spīdola

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

"Dobeles dzirnavnieks" jaudu palielināšanā investēs 9 miljonus eiro

© Kaspars Krafts/f64

AS "Dobeles dzirnavnieks" šogad graudu uzglabāšanas jaudas palielināšanā plāno investēt deviņus miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja "Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Amsils norāda, ka uzņēmums sācis īstenot projektu graudu pieņemšanas un uzglabāšanas kapacitātes un uzņēmuma ražošanas efektivitātes palielināšanai. Projektā plānota deviņu jaunu graudu uzglabāšanas torņu izbūve, kā arī graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un transportēšanas infrastruktūras paplašināšana.

"Projekts ir stratēģiski svarīgs, jo Covid-19 laiks un ģeopolitiskā situācija mums vēlreiz apliecinājuši, cik nozīmīga ir rezervju esamība un cik būtiska ir spēja pieņemt un uzglabāt pēc iespējas vairāk graudu," uzsvēra Amsils.

Vienlaikus viņš norādīja, ka "Dobeles dzirnavniekam" 65% apgrozījuma veido Eiropas Savienībā un ārpus tās realizētā produkcija, tāpēc šogad eksporta apjomus noteiks tas, cik konkurētspējīgs uzņēmums būs uz kopējā Eiropas fona.

Viņš norādīja, ka šobrīd ikvienam ražotājam ir svarīgi pēc iespējas veiksmīgāk sabalansēt izdevumus strauji pieaugušo izmaksu apstākļos un arī konkurenti ir aktivizējušies, pārplāno savu darbību, efektivizē procesus un "cīnās par izdzīvošanu".

Savukārt klienti daudzos tirgos ir pārskatījuši savus piegādātājus un izveidojuši pēc iespējas īsākas piegāžu ķēdes, jo pēdējo gadu straujais loģistikas izmaksu palielinājums būtiski ietekmē ražotāju konkurētspēju - īpaši, ja preces jāpiegādā uz tāliem eksporta tirgiem.

Daudzās pozīcijās pieauga izmaksas - īpaši par izejvielām un energoresursiem. Strauji auga arī izmaksas par primāro un sekundāro iepakojumu, loģistikas procesu organizēšanu, darba spēku un citām pozīcijām," skaidroja Amsils.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Latvijā jāturpina sniegt valsts atbalsts pārtikas ražošanas uzņēmumiem izmaksu pieaugumu samazināšanai, kā arī jāseko līdzi, ko dara pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un kādu atbalstu tās sniedz saviem pārtikas ražotājiem. "Ja citas valstis turpinās sniegt atbalstu, bet Latvija nē, tas tiešā veidā ietekmēs Latvijas uzņēmumu konkurētspēju," atzīmēja Amsils.

Vienlaikus, uzņēmumā norādīja, ka 2022.gada apgrozījumu uzņēmumā vēl ir par agru prognozēt.

Jau ziņots, ka "Dobeles dzirnavnieks" 2021.gadā strādāja ar 172,07 miljonu eiro apgrozījumu un 3,87 miljonu eiro peļņu.