Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Latvijā

Koncertzālē "Latvija" viesosies Georgijs Osokins un kamerorķestris "Kremerata Baltica"

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

Svētdien, 5.februārī, Ventspilī koncertzālē "Latvija" poļu mūzikas vakarā uzstāsies pianists Georgijs Osokins un kamerorķestris "Kremerata Baltica", aģentūru LETA informēja koncertzāles mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Eistere.

Koncertprogrammā "Viens Osokins un divi Šopēni" izskanēs izcilu un pasaulē zināmu poļu komponistu Friderika Šopēna un Mečislava Veinberga skaņdarbi.

Kā stāsta Eistere, Osokins jau vairākus gadus vēlējies atskaņot abus Šopēna klavierkoncertus vienā vakarā. Šiem opusiem stipri sajūtams kara tēmas - Šopēna pārdzīvojumi par savas dzimtenes likteni sacerēšanai laikā stipri korelējas ar mūsdienām. "Man būs īpašs gods atskaņot šos ģeniālā poļu komponista šedevrus ar "Kremerata Baltica", jo tikai šis unikālais ansamblis šodien var dabūt tādu īpašo skaņu un dramatismu, kādu reti var sastapt uz skatuves dzīves laikā," atzīst pianists.

Koncertā izskanēs Šopēna Pirmais klavierkoncerts Mi minorā, op. 11 un Otrais klavierkoncerts Fa minorā op. 21. Abiem klavierkoncertiem izmantots Jevgeņija Šarlata pārlikums klavierēm un stīgu orķestrim. Līdzās šiem skaņdarbiem būs iespēja izbaudīt Šopēna Noktirni Mi mažorā op. 62 nr. 2 Viktora Kisina aranžijā un Veinberga Āriju stīgu kvartetam op. 9.

Osokins mūzikas pasaulē ienācis pārliecinoši, ar aktīvu koncertdarbību un veiksmīgu piedalīšanos dažādos konkursos. Latvijas pianists, kurš ir klausītāju iemīļots un profesionāļu cienīts, gaidīts uz prestižām koncertzāļu skatuvēm visā pasaulē. Pasaules atpazīstamību izpelnījies ar Šopēna mūzikas atskaņojumiem. Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015.gadā Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs".

2019.gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Osokins kļuvis par "Kremerata Baltica" rezidējošo viesmākslinieku - kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kuram 22 gadu pastāvēšanas vēsturē orķestris piešķīris šādu titulu.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija". Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils pašvaldība.