Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā

Martā būs tiesa lietā par nepilngadīgās meitenes izvarošanu Salaspils mežā

© Pixabay

Krimināllietu par meitenes izvarošanu mežā Salaspilī, Rīgas apgabaltiesa rakstveida procesā skatīt 3.martā, noskaidroja aģentūra LETA

Iepriekš Rīgas rajona tiesa jau agrāk par seksuālu vardarbību sodītam vīrietim par meitenes izvarošanu mežā Salaspilī piespriedusi 20 gadus cietumā un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem. Spriedums tika pārsūdzēts.

Vīrietis pērnā gada 3.martā meža masīvā Salaspilī nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi, būdams alkohola ietekmē, zinot, ka cietusī nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, nolēma stāties dzimumattiecībās pret viņas gribu, kas no apsūdzētā neatkarīgu iemeslu dēļ neizdevās, jo neiestājās erekcija.

Tāpat pret cietušās gribu, pielietojot vardarbību un draudus, viņš izdarīja ne mazāk kā astoņus orālus aktus un vienu anālu aktu, apdraudot cietušās dzimumneaizskaramību, tikumību un normālu attīstību.

Apsūdzētais iepriekš kriminālā kārtā sodīts divas reizes, tostarp par izvarošanu un seksuālu vardarbību.

Vīrietis aizturēts 10.martā pēc tam, kad 4.martā Valsts policija viņu bija izsludinājusi meklēšanā, tostarp ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Viņam tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Tiesa piemēroja apsūdzētajam tādu sodu, kādu tiesas debatēs lūdza Pierīgas prokuratūras prokurore, tāpēc prokurore neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu, lai iesniegtu apelācijas protestu.

Savukārt apsūdzētais, aizstāvis vai cietušais desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.