Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Latvijā

Izmeklētāji pēta Gundara Bērziņa nāves apstākļus; neoficiāla informācija vēsta par pašnāvību [papildināts]

© Kaspars Krafts/F64

Portāla NRA rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka ekspolitiķis Gundars Bērziņš no dzīves šķīries, izdarot pašnāvību.

Gundars Bērziņš pēdējā laikā esot bijis depresijā. NRA avots vēsta, ka G. Bērziņš izdarījis pašnāvību savā mājvietā, nošaujoties. Turklāt bijuši 2 šāvieni. Visticamāk, ar pirmo šāvienu viņš nav trāpījis sirdī, tāpēc raidījis otru šāvienu.

Kā vēsta ziņu aģentūra LETA, tad mūžībā aizgājušā politiķa nāves apstākļus šobrīd izmeklē policija. Ir sākts kriminālprocess, tiek skaidroti visi notikušā apstākļi, kā arī ir nozīmētas ekspertīzes, sākotnējā informācija neliecina, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Kriminālprocesa sākšana personas nāves apstākļu noskaidrošanai ir ierasta prakse, ja cilvēks nemirst dabīgā nāvē vai ir radušās jebkādas šaubas par nāves cēloni.

Portāls NRA jau rakstīja, ka 8. janvārī 63 gadu vecumā mūžībā devies politiķis Gundars Bērziņš. Pirmais publiski to atklāja aizgājēja draugs rakstnieks Normunds Beļskis.

Bērziņš bijis 5.Saeimas deputāts no Latvijas Zemnieku savienības. Viņš piedalījies Tautas partijas izveidē, un bijis 7.Saeimas deputāts un pēcāk finanšu ministrs, savukārt 8.Saeimā bijis Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs.

Viņš tika iecelts veselības ministra amatā 2004.gada 2.decembrī. Savukārt 2006.gada oktobrī Bērziņš tika ievēlēts arī 9.Saeimā.

2007.gada 17.janvārī Bērziņš paziņoja par atkāpšanos no veselības ministra amata un aiziešanu no politikas veselības apstākļu dēļ.