Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils pārsniedzis astoņus metrus

© Kaspars Krafts/f64

Piektdien plkst.4.50 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza 8,14 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Iepriekšējā augstākā atzīme bija 7,79 metri ceturtdienas priekšpusdienā; dienas vidū ūdens līmenis pazeminājās par pusmetru, bet vēlāk atsāka pakāpeniski celties.

Jau ziņots, ka Jēkabpils novadā spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils var pietuvoties sarkanajam brīdinājuma kritērijam - 8,4 metriem - vai pat pārsniegt to.

Pašvaldības pārstāvji norādījuši, ka no lieliem plūdiem pilsētā dambis pasargā līdz aptuveni deviņus metrus augstam ūdens līmenim.

Pie Zeļķu tilta un Daugavas lielākajā daļā ūdens līmenis turpina lēnām pazemināties, arī Pļaviņās situācija nav mainījusies.

Latvijā

Valstij piederošajam "Latvijas Nacionālajam sporta centram" (LNSC) sporta centrs "Kleisti" nepieciešams zaudējumu segšanai un iespējamai tālākai pārdošanai, šādus pārmetumus pirmdien izplatītajā paziņojumā pauž Latvijas Jātnieku federācija (LJF), kas jau ilgāku laiku ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) konfliktē par saimniekošanu Kleistos.

Svarīgākais