Indriksone uzdevusi vērtēt elektroenerģijas sadales tarifu projekta izstrādes procesu

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) ir uzdevusi AS "Latvenergo" kapitāla daļu turētājam, Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāram Edmundam Valantim, uzdot "Latvenergo" padomei nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai tiktu sasaukta "Latvenergo" meitas kompānijas AS "Sadales tīkls" ārkārtas akcionāru sapulce, kurā tiktu izvērtēts elektroenerģijas sadales tarifu projekta izstrādes process, aģentūrai LETA pavēstīja EM.

Sapulcē būtu vērtējams Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai 2022.gada 3.novembrī iesniegtā elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta izstrādes process, publiskajā telpā paustā informācija, kā arī vērtēta "Sadales tīkls" pārvaldes institūciju rīcība saistībā ar elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta akceptēšanu un iesniegšanu izskatīšanai SPRK.

Indriksone norāda, ka "elektroenerģijas sadales tarifs attiecas uz visiem elektroenerģijas lietotājiem - gan mājsaimniecību klientiem, gan uzņēmējiem un citiem juridiskajiem lietotājiem. Laikā, kad piedzīvojam ilgstošus energoresursu cenu pieauguma rekordus, katram papildu izmaksu pieaugumam ir jābūt ļoti pamatotam un publiskajā komunikācijā ir jāskaidro datos balstīti lēmumi".

"Šobrīd primāri ir sagatavot atbilstošu un pamatotu elektroenerģijas sadales tarifu projektu, lai netiktu kavēta iesniegšanas un izvērtēšanas procedūra, un lai iedzīvotāji un uzņēmēji savlaicīgi būtu informēti par tarifu izmaiņām," pauž Indriksone. Vienlaikus ministre uz uzdevusi vērtēt arī sadales tarifu projekta izstrādes procesu, kā arī "Sadales tīkls" valdes un padomes rīcību tarifu projekta sagatavošanas gaitā.

2022.gada 23.novembrī ekonomikas ministre uz sarunu aicināja "Sadales tīkls" valdi un padomi, kā arī "Latvenergo" vadību, lai pārrunātu SPRK pērn, 3.novembrī iesniegto elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu un tajā paredzēto neproporcionālo un dažos segmentos nesamērīgi straujo izmaksu kāpumu. Tikšanās laikā Indriksone aicināja pārskatīt sagatavoto tarifu projektu un iesniegt pamatojumu par katru tarifu projekta pozīciju.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais