KNAB joprojām gaida Ķīnas varasiestāžu atbildes "Rīgas satiksmes" transportlīdzekļu iepirkuma lietā

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Tiesiskās palīdzības lūgumu izpilde joprojām ir galvenais apstāklis, kādēļ jau vairākus gadus pirmstiesas izmeklēšana vērienīgajā "Rīgas satiksmes" iepirkuma lietā aizvien turpinās, atzīst Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB joprojām gaida informāciju no Ķīnas un Ķīnas Tautas Republikas Honkongas īpašā administratīvā apgabala tiesībsargājošajām institūcijām.

Saistībā ar šo lietu patlaban nav cita jauna publiski sniedzama informācija.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklē kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Šajā lietā iesaistītas arī citas personas - bijušais "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, tramvaju un trolejbusu ražotāja "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons, uzņēmējs Edgars Teterovskis un viņa dzīvesbiedre Elīna Kokina.

Šajā lietā bija iesaistīti arī ilggadējais partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks un bijušais "Rīgas satiksme" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, taču viņi jau devušies mūžībā.

Aizturēšanas šajā lietā norisinājās 2018.gada nogalē.

Par šiem darījumiem izmeklēšana notiek arī Polijā un Čehijā.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais