Par 300 eiro liela kukuļa pieņemšanu diviem policistiem nāksies veikt sabiedriskos darbus

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Ekonomisko lietu tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus diviem policistiem par kukuļņemšanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Policists pieņēma naudu no kāda vīrieša, kurš īrēja tirdzniecības vietu, kur vienlaikus nodarbojās ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju. Kopumā policists kukuļos pieņēma 300 eiro par pieļauto bezdarbību.

Otrs policists no minētā vīrieša kopumā pieņēma 750 eiro par to, ka policijas darbinieks neaizturēs un nesodīs viņu, proti, turpmāk netraucēs nodarboties ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju.

No sprieduma izriet, ka lietā korupcijas apkarotāji bija izmantojuši speciālo izmeklēšanas eksperimentu. Izmeklēšanas eksperiments ir izmeklēšanas darbība, kuras saturs ir speciālu mēģinājumu veikšana, lai noskaidrotu, vai zināmos apstākļos un zināmā veidā varēja norisināties kāds notikums vai darbība, kā arī lai iegūtu jaunas vai pārbaudītu agrāk iegūtās ziņas par apstākļiem, kuriem ir vai var būt nozīme lietā.

Vienam policistam tiesa piemēroja 280 stundas piespiedu darba un atņēma tiesības ieņemt amatus Valsts policijā uz diviem gadiem. Otram policistam piemērots sabiedriskais darbs uz 200 stundām, atņemot tiesības ieņemt amatus policijā uz diviem gadiem.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.