Līgatnes pārceltuve transportlīdzekļiem uz laiku slēgta

© Kaspars Krafts/f64

Pašvaldība informē, ka piestātnes remontdarbu laikā Līgatnes pārceltuve no šodienas strādā gājēju režīmā. Tas nozīmē, ka pašlaik tehnisku iemeslu dēļ transportlīdzekļi nevar tikt pārcelti.

Par pārceltuves pilnīgas darbības atjaunošanu pašvaldība informēs.

Kā vēstīts, 2021.gada februāra beigās milzīgs ledus krāvums Gaujā sasniedza Līgatnes pārceltuvi, norāva to un aiznesa aptuveni 50 metrus tālāk.

Tolaik ledus krāvumi pavasara palos Līgatnes pārceltuvei nodarīja zaudējumus 13 142 eiro vērtībā. Pēc remonta darbu pilnā apjomā tā atsāka tikai 2021.gada vasaras sākumā.

Kā liecina informācija pašvaldības mājaslapā, prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido divas kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj prāmi aiznest pa straumi uz leju, bet no krasta uz krastu to pārvieto straumes spēks.

Savā laikā Līgatnē pār Gauju ir bijuši trīs tilti. Līgatnes pārceltuvi pēc Otrā pasaules kara, kad tiltus iznīcināja, ierīkoja Līgatnes papīrfabrika, lai fabrikas strādnieki tiktu uz darbu no Pārgaujas.

Latvijā

Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.

Svarīgākais