RAKUS padome un valde plāno vienoties ar LOC ārstiem

© Kaspars Krafts/f64

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padome kopā ar slimnīcas vadību jau šonedēļ sāks sarunu procesu, lai uzklausītu stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" (LOC) ārstu viedokļus, identificētu iespējamās komunikācijas vai saskarsmes problēmas un vienotos par kopīgu turpmākās attīstības redzējumu un soļiem, aģentūru LETA informēja RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Šodien slimnīcas valdes pārstāvji kopā ar ārstniecības direktori tikās ar LOC vadību un Onkoķirurģijas klīnikas ārstiem, lai uzklausītu viedokļus un turpinātu konstruktīvu diskusiju par tālākās attīstības īstermiņa un ilgtermiņa redzējumu vairākos svarīgos jautājumos, piemēram - operāciju bloka pārcelšanas jautājumā, "Ernst&Young" veiktā audita secinājumu atkārtotu prezentāciju, kā arī diskusijām darba grupās, lai vienotos par turpmākajiem attīstības modeļiem.

Tāpat šonedēļ ir paredzētas valdes tikšanās ar Staru terapijas, kā arī Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīniku personālu.

Arī slimnīcas padome jau šonedēļ sāks individuālas sarunas gan ar LOC vadošajiem ārstiem, lai identificētu problēmas un rastu risinājumus, gan arī ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībām, lai uzklausītu viedokļus, bažas vai satraukumu un izdiskutētu ar ārstiem un slimnīcas vadību pacientiem aktuālos jautājumus.

"Esam vērsti uz sadarbību un meklēsim saskarsmes punktus, kur varam vienoties un iet attīstības virzienā. Atkārtoti pārrunāsim audita secinājumus un lemsim par darba grupām ar plašu LOC vadības, klīniku un nodaļu vadītāju iesaisti, lai vienotos par labāko un pacientu interesēm atbilstošāko LOC attīstības modeli," sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Viņš atkārtoti uzsvēra, ka slimnīcas valde un vadība šobrīd ir tikai "ķīlnieki" nepietekamajam nozares finansējumam un daudzu medicīnas speciālistu akūtam iztrūkumam. Tomēr slimnīca ir vienota jautājumā par jaunā atalgojuma modeļa ieviešanu, kam akūti nepieciešams finansējums un kas paredz saprotamas un sakārtotas atalgojuma sistēmas ieviešanu.

Tāpat slimnīca vienota jautājumā par Nacionālā veselības dienesta tarifu pārskatīšanas nepieciešamību slimnīcas pakalpojumiem, kas šobrīd ne tikai neatbilst mūsdienu finanšu realitātei, bet "ir pagājušā gadsimta arhaisms", sacīja Paeglītis.

Jau vēstīts, ka vairāk nekā 20 LOC ārsti brīdinājuši slimnīcas vadību pa iespējamu kolektīvo atlūgumu. Aizvadītā gada izskaņā no darba LOC aizgājuši divi ārsti, kas nav spējuši vienoties ar slimnīcas vadību. Pārējie kolēģi pauduši viņiem atbalstu un izteikuši savas prasības uzņēmuma vadībai. Ārsti uzskata, ka viņu darbs neesot novērtēts un LOC trūkstot mūsdienīga aprīkojuma.

Tikmēr no 30.decembra Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā pēc atvaļinājuma atgriezās onkoķirurgs Renārs Deksnis, kurš turpina operēt un piekritis veidot jaunu galvas un kakla ķirurgu komandu. Darbā atgriezusies arī ārste Inta Trauciņa, kura strādā, pieņemot onkoloģiskos pacientus ambulatori. Tāpat - janvārī galvas un kakla ķirurgu komandai ir piekritusi pievienoties vēl viena pieredzējusi sertificēta kolēģe. Tādējādi šobrīd ir rasts risinājums onkoloģisko pacientu operāciju nodrošināšanai Galvas un kakla ķirurģijas nodaļā, skaidroja Namniece.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.