Kāda māte draud nogalināt bāriņtiesas locekli, sacērtot viņu ar cirvi un noslīcinot Daugavā

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Kurzemes rajona tiesa kādai mātei par uzbrukumu bāriņtiesas loceklei piespriedusi piecu mēnešu cietumsodu, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Sieviete apsūdzēta par huligānismu, saistītu ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un mantas tīšu bojāšanu, draudiem izdarīt slepkavību un izvairīšanos no brīvības atņemšanas soda izciešanas.

Talsu novada bāriņtiesas locekle, izpildot tiesas pieprasījumu, sagatavoja atzinumu par apsūdzētās bērna dzīvesvietas noteikšanu un viena vecāka aizgādības noteikšanu. Tas neapmierināja apsūdzēto un viņa pērn 8.decembrī nosūtīja bāriņtiesas loceklei e-pasta vēstuli, kurā izteica draudus nogalināt viņu un viņas tuviniekus, sacērtot ar cirvi un noslīcinot Daugavā.

Nākamajā dienā apsūdzētā nosūtīja bāriņtiesas loceklei vēl vienu vēstuli, kurā arī izteica draudus viņu nogalināt, apgalvojot, ka šie draudi tiks izpildīti, ja bāriņtiesas locekle neliks mierā viņas ģimeni.

Turpinot iesāktās darbības, apsūdzētā šogad 20.decembrī, huligānisku motīvu vadīta, ieradās Talsu novada bāriņtiesā, kur, kliedzot un draudot piekaut bāriņtiesas locekli, pārtrauca tur notiekošo bāriņtiesas sanāksmi.

Apsūdzētā paņēma uz galda stāvošo ūdens glāzi un uzlēja tās saturu bāriņtiesas loceklei, pēc kā aizmeta viņas virzienā no galda paņemto saldumu trauku.

Pieskrējusi pie cietušās, apsūdzētā satvēra viņu ar vienu roku pie kakla, bet ar otru aiz labās rokas, tā liedzot viņai iespēju pretoties.

Draudot cietušo nogalināt, apsūdzētā piespieda viņu pie sienas, žņaudza un raustīja līdz brīdim, kad viņas darbības pārtrauca cita bāriņtiesas locekle. Ar savu rīcību apsūdzētā nodarīja cietušajai fiziskas sāpes un maznozīmīgus miesas bojājumus, kā arī sabojāja viņas mantu, pārraujot ap kaklu aplikto zelta ķēdīti.

Pēc īstenotā uzbrukuma apsūdzētā tās pašas dienas vakarā cietušajai nosūtīja vēl vienu e-pasta vēstuli, kurā atkārtoti izteica draudus viņu nogalināt. Cietusī izteiktos draudus uztvēra reāli, un pēc notikušā uzbrukuma viņai bija pietiekams pamats baidīties, ka šie draudi varētu tikt izpildīti.

Iepriekš apsūdzētā par uzbrukumu policijas inspektorei jau tika sodīta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 20 dienām. Apsūdzētā bez attaisnojoša iemesla neieradās Iļģuciema cietumā, kā arī Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā nevērsās tiesā ar lūgumu atlikt sprieduma izpildi, tā izvairoties no brīvības atņemšanas soda izciešanas.

Prokurora skatījumā, pirmās instances tiesas spriedums ir pamatots. Prokurors ir gandarīts par to, ka tiesas asi reaģē uz uzbrukumiem, kas vērsti pret tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem, un šādos gadījumos piemēro reālu brīvības atņemšanas sodu.

Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.