Stankevičs: Kristus dzimšanas svētkos cilvēkos ir jāienāk mieram

© Ģirts Ozoliņš/F64

Kristus dzimšanas svētkos cilvēkos ir jāienāk mieram, bet, lai tas varētu notikt, jāveic dažādi priekšdarbi, sveicot svētkos, norāda Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Kā skaidro Stankevičs, mieram ir trīs galvenās dimensijas. Pirmkārt, tas esot miers ar sevi, spēja pieņemt sevi tādu, kāds es esi, ar visiem trūkumiem, vājībām un ierobežojumiem.

Papildus miers arī nozīmē atzīt patiesību par sevi un pieņemt to, jo tikai pēc tam var sākties īsts darbs pie situācijas maiņas, skaidro Stankevičs.

"Vienlaicīgi tas nozīmē pieņemt arī visu to labo, ko Dievs manī ir ielicies - talantus, spējas un nākotnes sapņus," norāda arhibīskaps.

Otrā dimensija esot miers ar līdzcilvēkiem, kur izšķiroša esot piedošana. "Ja kāds man ir nodarījis pāri un lūdz piedošanu, tad ir svarīgi viņam atbildēt ar piedošanas vārdiem. Ja viņš šo piedošanu nelūdz, tad ir ļoti svarīgi viņam piedot savā sirdī. Tas nozīmē viņa atlaišanu brīvībā no savām negatīvajām domām," skaidro arhibīskaps.

Tas iekšēji atbrīvojot katru no "apburtajiem nepiedošanas apļiem", atdodot un uzticot Dievam šo problēmu.

Trešā un pēdējā dimensija esot miers ar Dievu. "Ir svarīgi lūgt viņam piedošanu par mūsu grēkiem, tos nožēlojot, izsūdzot un apņemoties pie tiem neatgriezties, kā arī cenšoties izlabot to ļaunumu, ko esam nodarījuši," apgalvo arhibīskaps.

Atnākot Ziemassvētkiem, Stankevičs novēl, lai Miera Ķēniņš - pasaulē ienākušais Dievišķais Vārds, Jēzus Kristus - piedzimšanas svētkos ikvienu apveltī ar savu mieru.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais