Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Latvijā

Kur un kādas eglītes svētkiem ir atļauts cirst?

© f64.lv, Kaspars Krafts

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene, gatavojoties svētkiem, var nocirst vienu Ziemassvētku eglīti, liecina LVM publiskotā informācija.

Iedzīvotājiem ieteikts apsekot LVM teritorijas izmantojot "LVM GEO" lietotni, kurā ir atzīmētas LVM mežu robežas. Tāpat dabā var vadīties pēc LVM īpašuma zīmēm, kas uzstādītas uz LVM robežas ceļa vai kvartālstigas malā un kvartālstigu krustpunktos.

Vienlaikus uzņēmumā atgādina, ka eglīti atļauts cirst grāvju malās, kvartālstigās, meža ceļu malās, zem elektrolīnijām un pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem.

Cērtamajai eglītei jābūt augstumā līdz trim metriem, bet celma diametram 10 centimetrus no zemes ir jābūt līdz 12 centimetriem. Eglīte jāzāģē līdz ar zemi, lai asais celms nesavaino citus meža apmeklētājus un zvērus, bet nevajadzīgos nozāģētos zarus var atstāt turpat mežā.

Ziemassvētku eglītes ir aizliegts cirst jaunaudzēs, citu īpašnieku mežos bez atļaujas, aizsargājamās teritorijās un publiskos dabas parkos.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.