Čudars: Klimata un enerģētikas ministrijā varētu būt ap 50 darbinieku

© Romāns Kokšarovs/f64

Jaunajā Klimata un enerģētikas ministrijā varētu būt ap 50 darbinieku, bet konkrēts skaits nav zināms, aģentūrai LETA pastāstīja topošais klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (JV).

Kā skaidroja Čudars, šobrīd ir skaidrs, ka uz jauno ministriju no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) tiks pārvietots Klimata pārmaiņu departmanets, bet no Ekonomikas ministrijas (EM) - divi ar enerģētikas politiku saistīti departamenti. Tāpat uz Klimata un enerģētikas ministriju varētu tikt pārvietoti atsevišķi citi speciālisti.

Uz jautājumu, cik liels darbinieku skaits varētu tikt pārvirzīts no VARAM un EM uz Klimata un enerģētikas ministriju, Čudars atbildēja, ka konkrēts cilvēku skaits vēl nav zināms, bet, šobrīd skatoties uz struktūru, skaits varētu būt ap 50.

Attiecībā uz jaunās ministrijas telpām Čudars skaidroja, ka šis jautājums pamatā ir adresējams Valsts kancelejai, kas atbilstoši likumam par jaunās ministrijas izveidi nodefinē tehniskās iespējas. "Līdz šim ir runa par VARAM rīcībā esošām telpām, kuras būtu iespējams pārveidot," viņš stāstīja.

Kā ziņots, Saeima nesen galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, izveidojot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu. Paredzēts, ka šīs ministrijas vadīšana tiks uzticēta premjera partijai - "Jaunajai vienotībai", un ministra portfeli saņems bijušais Salaspils novada domes priekšsēdētājs, 14.Saeimā ievēlētais Čudars.

Saeima par Kariņa otrās valdības apstiprināšanu plāno balsot trešdien, 14.decembrī.

Latvijā

Gandrīz katra diena ir elektrības cenu pliķis Latvijai un visai Baltijai: pagājusī darba nedēļa, piemēram, beidzās ar 25. oktobra ektrības NordPool biržas cenu 148,82 eiro par megavatstundu pie mums, kamēr Stokholmā - 19,71 un biržas mītnes zemes Norvēģijas un tāpat Zviedrijas ziemeļos 2,95 eiro par megavatstundu, kas pavisam skandalozi, ja lūkojas no Latvijas. Savukārt no konkurētspējas viedokļa labi, ka poļiem jāmaksā ar Latvijas cenām kaut cik salīdzināmie 123,21 eiro. Tā tas gadu desmitiem gājis un tā tas turpinās arī pēc tam, kad Latvijā tika izveidota Klimata un enerģētikas ministrija (KEM). Tāpēc jautājumi ministram Kasparam Melnim, kad un kā Latvija plāno nonākt līdz tādām elektrības cenām, kas padara ražošanu un dzīvi Latvijā ļoti dārgu.

Svarīgākais