Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Palielina minimālo likmi pirmskolas pedagogiem; no citiem pedagogiem tā atpaliek par 12,1%

© Dmitrijs Suļžics/f64

No nākamā gada 1.janvāra bērnudārzu pedagogiem zemākā mēneša darba algas likme būs 1070 eiro, paredz šodien valdības apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Pedagogu darba samaksas noteikumi".

No nākamā gada 1.septembra slodzi sadalīs, paredzot 34 stundas nodarbību vadīšanai un sešas stundas citu pienākumu veikšanai.

Neskatoties uz zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu, vienas stundas izmaksa pirmsskolas izglītības pedagogam joprojām būs par 12,1% zemāka nekā pārējiem pedagogiem.

Paaugstinot zemākās darba algas likmi 1,5 līdz 4 gadus veco bērnu izglītošanā nodarbinātajiem pirmsskolas izglītības pedagogiem, pēc IZM aplēsēm pašvaldību budžetā no nākamā gada indikatīvi būs nepieciešami 12 326 976 eiro. IZM skaidro, ka finansējuma apmērs noteikts pamatojoties uz datiem Valsts izglītības informācijas sistēmā par no pašvaldību budžetiem tarificēto pedagogu likmju skaitu šā gada 15.oktobrī.

Lai izpildītu pedagogu streika prasības pamata un vidējās vispārējās izglītības skolotājiem no nākamā gada 1.janvāra, pedagogu algu fonds tiks palielināts par 11% jeb par 61,67 miljoniem eiro. Tas nozīmē, ka zemākā mēneša darba algas likme skolotājiem no nākamā gada 1.janvāra paliek līdzšinējā, proti, 970 eiro, taču izglītības iestādes vadība no papildu finansējuma algu fondā skolotājiem varēs apmaksāt tos darba pienākumus, kas līdz šim netika apmaksāti, ieguldīt šo papildu finansējumu darba slodzes sabalansēšanai vai zemākās darba likmes paaugstināšanai.

Vienlaikus noteikumos nostiprināts ieteicamais darba slodzes sadalījums nedēļā vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem, proti, mācību stundu vadīšanai paredzot līdz 65% no kopējās darba slodzes nedēļā. Tāpat nolemts, ka zemākā pedagogu darba algas likme būs 1080 eiro. Šie nosacījumi stāsies spēkā no nākamā gada 1.septembra.

Kā vēstīts, valdība nolēma no šā gada 1.decembra līdz 2023.gada 1.februārim pagarināt termiņu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādei, kā arī pedagogu darba slodžu līdzsvarošanas vadlīniju izstrādei, jo ir ieilgusi valdības veidošana un nav sākts darbs pie nākamā gada budžeta izstrādes, līdz ar to valsts nākamo gadu sāks ar tehnisko budžetu, kurā nav iekļautas jaunas prioritātes.