Artis Pabriks: "Doždj" komandai ir jādodas strādāt uz Krieviju un darbiniekiem uzturēšanās atļaujas ir jāatņem

© Ģirts Ozoliņš/f64

Atsevišķi Latvijas politiķi pauduši nosodījumu par Krievijas armijai lojālu vēstījumu paušanu Krievijas neatkarīgajā televīzijas programmā "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"), turklāt pēc šī notikuma atkal aktualizēts jautājums par vajadzību uzņemt Latvijā Krievijas medijus.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzskata, ka "Doždj" komandai ir jādodas strādāt uz Krieviju un darbiniekiem uzturēšanās atļaujas ir jāatņem, sociālajā tīklā "Twitter" paziņojis ministrs. "Mērs ir pilns," uzsvēris politiķis.

Savukārt Latvijas ārlietu Edgars Rinkēvičs (JV) šo situāciju ir pārrunājis ar Valsts drošības dienestu (VDD) un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāju, un patlaban šajā lietā notiek pārbaude, aģentūru LETA informēja ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Viņš uzsvēra, ka jebkurā formā Krievijas agresijas atbalstīšana nav pieļaujama un ir nosodāma. Ārlietu ministra padomnieks piebilda, ka pēc faktu pārbaudes sekos atbilstoša rīcība.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Didzis Šmits (AS) aģentūrai LETA pastāstīja, ka komisijā partlamentārieši vēl nav apsprieduši šo jautājumu. Tomēr politiķis atgādināja savu personīgo nostāju, kuru viņš ir paudis arī publiski - viņaprāt, Latvijai nav jāuzņem Krievijas mediji. "Tas, ka kāds Krievijas medijs iestājas pret [diktatora Vladimira] Putina režīmu, nenozīmē, ka viņš mums ir draudzīgs," uzskata AS politiķis.

Viņaprāt, būtu jāizvērtē, kas "Doždj" finansē. Šmits pieļauj, ka Latvijas iestādēm ir zināmi programmas finansējuma avoti. Tomēr kara laikā ne vienmēr ir iespējams izvērtēt, kurš ir lojāls kurai pusei, pauda politiķis. Parlamentārieša ieskatā, medijam būtu jāatņem licences, bet darbiniekiem jāanulē uzturēšanās atļaujas Latvijā.

Šmits pieļāva, ka viņa vadītā Saeimas komisija par "Doždj" jautājumu varētu diskutēt nākamnedēļ.

Latvijā

Kopš 2009. gada ir teju vai trīskāršojies (no 10 000 uz 28 000) tādu strādājošo skaits, kuriem ir 65-69 gadi. Latvijā ir arī gana daudz pensionāru (ap 15 000), kuri strādā arī vecumā no 70 līdz 74 gadiem, un netrūkst ļaužu, kas turpina strādāt arī viedā vecumā virs 75 gadiem - tādu Latvijā ir ap 7000-8000, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Svarīgākais