Trešdiena, 8.februāris

redeem Aldona, Česlavs

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Tiesā uzņēmuma vadītāju, kurš valstij radījis turpat miljons eiro lielus zaudējumus

© pixabay.com

Nodokļu un muitas lietu prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts uzņēmuma vadītājs par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij vairāk nekā 953 377 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Saskaņā ar celto apsūdzību persona bija kādas uzņēmuma amatpersona, tā faktiskais vadītājs, kurš organizēja finansiāli saimniecisko darbību. Apsūdzētā kā uzņēmuma vadītāja pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas un noteiktajā termiņā un pilnā apmērā nomaksāt nodokļus un nodevas.

Apsūdzētais, nodrošinot ziņojumu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, deviņu gadu garumā VID iesniegtajos ziņojumos neatspoguļoja, ka viņš kā uzņēmuma darba ņēmējs papildus ziņojumos jau norādītajiem darba ienākumiem bija saņēmis no uzņēmuma naudas līdzekļus.

Šos naudas līdzekļus apsūdzētais izmantoja savām personīgajām vajadzībām.

Tādā veidā apsūdzētā persona samazināja ar nodokli apliekamos ienākumus un izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā 953 377 eiro apmērā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.