Pirmdiena, 6.februāris

redeem Dace, Dārta, Dora

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Valainis: Bērziņas virzīšana CVK priekšsēdētājas amatā bija kļūda

© Gints Ivuškāns/F64

Saeimā tuvākajās dienās plānots pieņemt lēmumu saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu atstādināt no amata Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu, aģentūrai LETA pavēstīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Smiltēns norādīja, ka ir informēts par "situāciju", kā arī informējis par to parlamenta Prezidiju.

"Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars (AS) līdzīgi norādīja, ka Saeimā ir saņemta informācija par šo jautājumu un drīzumā par to tiks lemts. Tavars neizslēdza, ka būs jāpārvēl visa CVK vadība.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis pieļāva, ka, ja KNAB ir lūdzis Bērziņu atstādināt, tad Saeima par to varētu nolemt nākamajā Saeimas sēdē, ceturtdien, 1.decembrī.

"Mēs nekad neesam Bērziņu šai amatā atbalstījuši, jau viņas virzīšana bija kļūda, tāpat vairākas vēlēšanas ir bijušas slikti organizētas," apgalvoja Valainis, norādot, ka jaunas CVK vadības izvēlei vajadzētu notikt parastajā kārtībā, savukārt līdz tam iestāde var arī pastrādāt bez vadītāja.

Kā ziņots, KNAB pagājušajā nedēļā aizturējis CVK priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Amatpersona drīz pēc aizturēšanas atbrīvota, bet aģentūrai LETA zināms, ka KNAB lūdzis Saeimai nodrošināt viņas atstādināšanu no amata. Saeimai drīzumā vajadzētu lemt par jauno CVK sastāvu, un Bērziņa jau ir paziņojusi, ka uz otru termiņu vadītājas amatā pretendēt nevēlas.

Bērziņa aizturēta kriminālprocesā par kādu CVK iepirkumu.