Otrdiena, 31.janvāris

redeem Tekla, Violeta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Latvieti, kas pēc slepkavības izdarīšanas slēpās Spānijā, ieliek cietumā

© Kaspars Krafts/F64

Kurzemes rajona tiesa par cilvēka nogalināšanu piespriedusi septiņu gadu cietumsodu vīrietim, kurš no likumsargiem centās izvairīties, slēpdamies Spānijā.

Vīrietis apsūdzēts par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei. Tiesa viņam piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Jau ziņots, ka 2021.gada 8.novembrī Spānijā, Mursijas reģionā, tika aizturēts 1982.gadā dzimušais Gatis Zvingulis, kuru Latvija bija izsludinājusi starptautiskajā meklēšanā.

2017.gadā Zlēku pagastā Zvingulis, atrodoties alkohola reibumā, konflikta laikā ar 9.klases absolventiem un viņu tuviniekiem ar nazi sadūra kādu no pieaugušajiem, kurš centās nepieļaut tālāku konflikta eskalāciju. No gūtajiem miesas bojājumiem iestājās cietušā nāve.

Ņemot vēra, ka Zvingulis izvairījās no izmeklēšanas, viņš tika izsludināts nacionālajā meklēšanā, bet vēlāk, 2018.gadā, arī starptautiskajā meklēšanā. Meklēšanas pasākumi ārvalstīs nevainagojās ar panākumiem, tādēļ, ņemot vērā nozieguma smagumu, sludinājums par viņa meklēšanu tika ievietots Eiropola interneta vietnē "EU Most Wanted", tādējādi padarot informāciju par viņa meklēšanu plaši pieejamu pilsoņiem visā Eiropas Savienībā (ES).

Pateicoties šim pasākumam, policijā tika saņemta iedzīvotāju sniegtā informācija, kas sekmēja Zvinguļa atrašanu.

Pēc Zvinguļa atrašanās vietas noskaidrošanas, iesaistot Spānijas likumsargus, tika veikti mērķtiecīgas meklēšanas pasākumi, kuru rezultātā viņu izdevās aizturēt.