Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Latvijā

Pirmais "Stopify"sūtījums Ukrainai: kvadricikli, drons, termovizors, nakts redzamības monokļi, portatīvā enerģijas stacija

© pixabay.com

Latvijā radītā ziedojumu straumēšanas platforma "Stopify" Ukrainas atbalstam nodos pirmo sūtījumu Ukrainai, aģentūru LETA informēja "Stopify" idejas autors un iniciators Māris Upenieks.

Pirmajā sūtījumā ietilpst divi kvadricikli, kas pārbūvēti militārām vajadzībām, pielāgojot tos kravu un ievainoto vešanai, drons ar papildaprīkojumu, termovizors, vairāki nakts redzamības monokļi, portatīvā enerģijas stacija, kā arī profesionālās aizsargbrilles un ziemas cimdi.

Sūtījums nonāks pie 72. mehanizētās brigādes Ukrainas austrumos.

Upenieks arī norāda, ka "Stopify" nepilna mēneša laikā sasniegusi vairāk nekā 3420 abonentu no 37 valstīm, un kopā saziedoti 42 560 eiro.

Platforma "Stopify" pieejama angļu un ukraiņu valodā. Tās mērķis ir iedvesmot starptautisko sabiedrību aktīvāk atbalstīt Ukrainu cīņā par brīvību.

Ziedojumu straumēšana pieejama "stopify.org.ua". Platforma darbojas pēc ikmēneša abonementa principa - lietotājs izvēlas vienu no trim "abonēšanas plāniem", ko jebkurā brīdī varot mainīt vai atcelt. Ziedojums nonāk "Ziedot.lv" speciālajā "Stopify" fondā.

Projekta idejas autors un radošais direktors ir Upenieks, izstrādātājs - digitālā aģentūra "Cube", bet stratēģiskie partneri - "Ziedot.lv" un Ukrainas vēstniecība Latvijā. Platforma darbu sāka 2022.gada novembra sākumā.