Turpinās krimināllietas izskatīšana par strādnieka nokrišanu no Finanšu ministrijas ēkas jumta

© Dāvis Ūlands/F64

Krimināllietu, kurā uzņēmējs un viņam piederošās firmas tehniskais direktors apsūdzēti par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā 2019.gada novembrī no Finanšu ministrijas (FM) ēkas jumta nokrita un gāja bojā strādnieks, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 2023.gada 13.aprīlī plkst.10, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Apsūdzētais uzņēmējs ir SIA "RK Līvi" vienīgais īpašnieks un valdes loceklis Kalvis Kliests, bet otrs apsūdzētais ir Guntis Leišavnieks.

Saskaņā ar apsūdzību uzņēmuma vadītājs un tehniskais direktors nolēma nelegāli, nenoslēdzot darba līgumu, nodarbināt kādu vīrieti objektā Smilšu ielā 1 jumta seguma nomaiņas darbos, informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Darbinieks darba tiesisko attiecību slēpšanas nolūkā netika iepazīstināts ar informāciju par darba drošību, netika nodrošināts ar atbilstošiem individuālajiem un kolektīvajiem aizsardzības līdzekļiem darba veikšanai augstumā, norādīja prokuratūrā.

Apsūdzētie savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "RK Līvi" pērn apgrozīja 77 560 eiro un cieta 35 590 eiro zaudējumus, kamēr 2020. gadā uzņēmums apgrozīja 166 099 eiro un strādāja ar 29 238 eiro lieliem zaudējumiem. Liktenīgajā 2019. gadā "RK Līvi" apgrozījums bija 190 000 eiro un gūta 10 810 eiro peļņa.

Jau ziņots, ka nelaime notika 2019.gada 8.novembrī.

Pēc VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pasūtījuma ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veica personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia", kas "RK Līvi" bija piesaistījusi kā apakšuzņēmēju.

Saistībā ar strādnieka bojāeju VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpās no amata.

Traģēdijas dienā Valsts darba inspekcija paziņoja, ka jau iepriekš saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz FM jumta. Iepriekšējā nedēļā inspekcija bija saņēmusi ziņojumu par to, ka strādnieki, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11.novembrī, tomēr "dzīve ieviesa savas korekcijas".

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais