Ceturtdiena, 8.decembris

redeem Gunārs, Gunis, Vladimirs

arrow_right_alt Latvijā

Veselības inspekcija aicina Dobeles slimnīcu publiski atsaukt maldinošo informāciju

© Romāns Kokšarovs/f64

Veselības inspekcija (VI) aicina Dobeles slimnīcu sniegt precīzu informāciju par pacienta tiesībām uz pavadošās personas klātbūtni ārstniecības iestādēs.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dobeles slimnīcā kāda māte saskārusies ar necienīgu rīcību no personāla puses, neļaujot viņai uzturēties iestādē kopā ar savu dēlu - "mūžīgo bērnu" jeb smagi slimo pacientu, vēstīja Latvijas Televīzija. Lai gan vīrietis ir pilnībā kopjams, Internās nodaļas vadītājs licis mammai slimnīcu atstāt. Viņa to darīja kopā ar dēlu, jo bez aprūpes viņš nevarot palikt. Taču, stāvoklim pasliktinoties, abi atgriezušies slimnīcā, kur saņemta valdes priekšsēdētāja atļauja palikt, ja māte neaizņems atsevišķu gultu.

VI uzsver, ka Latvijas normatīvajos aktos pacienta tiesības uz pavadošās personas klātbūtni ir skaidri definētas Pacientu tiesību likuma 5.pantā, kur noteikts, ka pacientam ir tiesības uz savas ģimenes un citu personu atbalstu ārstniecībā. Savukārt Ministru kabineta noteikumi par veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību cita starpā nosaka, kā ārstniecības iestādēm tiek apmaksāta pavadošās personas atrašanās pie konkrētu pacientu grupām.

VI norāda, ka Dobeles slimnīcas vadības publiski sabiedriskajam medijam paustā informācija par šādu noteikumu neesamību, neatbilst patiesībai un vērtējama kā sabiedrības un pacientu maldināšana. Līdz ar to VI aicina Dobeles slimnīcas vadību publiski atsaukt maldinošo informāciju, respektēt pacientu tiesības un sniegt precīzu informāciju par pacienta tiesībām uz pavadošās personas klātbūtni ārstniecības iestādēs.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm