Trešdiena, 8.februāris

redeem Aldona, Česlavs

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Aptauja. Kuri iedzīvotāji tērē vairāk, nekā var atļauties?

© Vladislavs Proškins/f64

Piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju par savu lielāko pieļauto finansiālo kļūdu uzskata paradumu tērēt vairāk nekā var atļauties, liecina nebanku kreditētāja "ViaSMS.lv" veiktās aptaujas dati.

Visbiežāk ieradums tērēt vairāk nekā patiesībā var atļauties ir jauniešiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī cilvēkiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

Aptaujas laikā 15% respondentu atzina, ka viņu lielākā pieļautā finansiālā kļūda ir uzkrājumu neveikšana vecumdienām. Tā visbiežāk norādīja vecāka gada gājuma cilvēki vecumā no 60 līdz 74 gadiem, savukārt vismazāk par to šobrīd satraucas jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Tikmēr 14% par savu lielāko finansiālo kļūdu uzskata naudas aizdošanu draugiem un ģimenes locekļiem. Mazāk jeb 4% aptaujāto par savu līdz šim lielāko pieļauto finansiālo kļūdu uzskata rēķinu maksājumu kavēšanu, bet 1% aptaujāto par kļūdu atzīst vienota konta izveidi ar dzīvesbiedru.

Aptuveni katrs trešais jeb 33% aptaujāto nezina, kas ir bijusi viņu līdz šim lielākā finansiālā kļūda. Visbiežāk tie bijuši iedzīvotāji vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem, tikmēr jaunāka gada gājuma cilvēki biežāk apzinās savas pieļautās finanšu kļūdas.

Aptauju veica "ViaSMS.lv" 2022.gada oktobrī, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija". Tajā piedalījās 1010 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.