Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_right_alt Latvijā

Zvejnieks sezonu uzsāk ar uzvaru

© F64

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs vīriešu konkurencē Miks Zvejnieks otrdien Šveicē izcīnīja uzvaru Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās slalomā, vēsta sportistu pārstāvošā komanda.

Zvejnieks jauno sezonu sāka Šveices kalnu kūrortā Diavolecā, aizvadot FIS kategorijas slaloma sacensības. Jau pirmajā braucienā latvietis, startējot ar trešo numuru, uzrādīja ātrāko laiku 43,58 sekundes, tuvāko sekotāju itāli Filipo Della Viti pārspējot par 0,15 sekundēm.

Arī otrajā braucienā, kur pirmā trīsdesmitnieka sportisti startēja apgrieztā secībā, Zvejnieks trasi veica ātri, uzstādot piekto rezultātu otrajā braucienā, kas divu braucienu kopsummā ļāva latvietim svinēt uzvaru sezonas iesākumā.

Sacensībās otrajā vietā palika vācietis Adrians Meizens, kurš no Zvejnieka atpalika par 0,73 sekundēm, kamēr trešais finišēja itālis Tobiass Kastlungers, uzvarētājam zaudējot 0,81 sekundi.

Ar izcīnīto uzvaru Zvejnieks nopelnīja arī savu karjeras FIS punktu rekordu, kas tuvina viņu startēšanai Pasaules kausa sacensībās slaloma disciplīnā. Zvejnieks otrdien Diavolecā tika pie 23,00 FIS punktiem, kas arī bija mazākais punktu skaits, ko šāda līmeņa sacensībās iespējams iegūt. Līdz šim Zvejnieka rekords bija 27,67 FIS punkti.

"Vienmēr esmu gribējis sezonu iesākt jaudīgi, bet izcīnīt uzvaru pirmajā gonkā un tikt pie pārliecinoši labākajiem karjeras punktiem - tas ir neaprakstāmi," komanda citē latviešu kalnu slēpotāja teikto.

Trešdien turpat Diavolecā Zvejnieks aizvadīs vēl vienas sacensības, bet nedēļu vēlāk, 21.un 22.novembrī viņš startēs FIS slalomos Suldenē, Itālijā.