VIDEO. FOTO. Latvija godina Latvijas brīvības cīnītājus

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Ik gadu 11.novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11.novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Latvijas Televīzijas ziņu speciālizlaidums:

Ļaudis piektdienas vakarā Rīgā un citviet Latvijā piedalās Lāčplēša dienas pasākumos.

Piektdienas vakarā ļaudis pulcējas pie Rīgas pils mūra, lai noliktu svecītes, novēroja aģentūra LETA.

Ziņots, ka Lāčplēša dienas pasākumu laikā Rīgā piektdien slēgta 11.novembra krastmalu, kā arī ieviesti citi satiksmes ierobežojumi.

No plkst.17 līdz pat pusnaktij transportlīdzekļu satiksmei slēgta 11.novembra krastmala posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana šajā ielas posmā būs liegta jau no plkst.8.

Savukārt Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Doma laukumam, Doma laukuma posmā no Pils ielas līdz Jēkaba ielai, kā arī 11.novembra krastmalas paralēlās ielas posmā no Bīskapa gātes līdz Jaunielai, norādītajā laikā tiks organizēta divvirzienu satiksme.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.