Latvija piedalās Amerikas sašķidrinātās dabasgāzes un gāzes samitā

© Kaspars Krafts/f64

Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Edmunds Valantis un valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns kopā "Latvenergo" pārstāvjiem laikā no šā gada 1.novembra līdz 9.novembrim atrodas darba vizītē ASV, lai piedalītos Amerikas sašķidrinātās dabasgāzes un gāzes samitā, kā arī tiktos ar ASV enerģētikas jomas uzņēmumu pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja EM.

Darba vizītes ietvaros 1.- 3.novembrī, ASV Luiziānas štata pilsētā Leikčārlzā EM valsts sekretārs piedalās Amerikas sašķidrinātās dabasgāzes un gāzes samita "Americas LNG&GAS Summit" stratēģiskajā konferencē ar uzrunu atklāšanas daļā, kā arī piedalīsies kā viens no runātājiem diskusiju panelī "LNG & Gas Market Overview: Putting The Americas In A Global Context".

Kā norāda EM, vizītes turpinājumā, piektdien, 4.novembrī EM valsts sekretārs un delegācija apmeklēs "Plug Power" Ročestras inovāciju centru Bufalo, Ņujorkas štatā, lai iepazītos ar uzņēmuma piedāvātajiem risinājumiem un pieredzi tehnoloģiju integrēšanai esošajā gāzes infrastruktūrā. Uzņēmums nodarbojas ar zaļā jeb no atjaunojamiem energoresursiem iegūta ūdeņraža ražošanu.

Tāpat vizītes ietvaros plānots tikties ar Latvijas augstākās izglītības mācībspēka pārstāvjiem, kuri šobrīd studē Universitātē Eiropas Savienības finansētajā Bufalo programmā, un Rīgas Tehniskās universitātes Biznesa skolas direktoru Jāni Grēviņu. Tikšanās laikā plānots pārrunāt Bufalo programmas ietvaros iegūto pieredzi un zināšanu pārnesi un integrāciju Latvijā un citus jautājumus.

Vizītes ASV noslēgumā, 8.novembrī, Pensilvānijas štata pilsētā Pitsburgā EM valsts sekretārs un delegācija apmeklēs enerģētikas uzņēmumu "Westinghouse", lai ar uzņēmuma vadību pārrunātu to pieredzi mazo nukleāro reaktoru jautājumos, kā arī atbalstu potenciālā regulējuma izstrādē kodolenerģijas jomā Latvijā. "Westinghouse" ir ievērojamākais kodoltehnoloģiju pakalpojumu sniedzējs, kas vairāk kā 130 gadus piedāvā tehnoloģijas un risinājumus elektroenerģijas ražošanai un šobrīd 430 atomstacijas pasaulē izmanto uzņēmuma piedāvātās tehnoloģijas enerģijas ražošanai.