Jenzis: Salīdzinājumā ar citām jomām, viesmīlības sektorā sadārdzinājums ir mērenāks

© Vladislavs Proškins/f64

Inflācijas pieauguma, resursu un izejvielu cenu dramatiskā kāpuma izraisīto krīzi sabiedriskās ēdināšanas, restorānu un viesmīlības uzņēmumi reģionos izjūt ātrāk un izjutīs spēcīgāk, intervijā aģentūrai LETA stāsta Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.

Inflācija mūsu valstī ir dramatiska, resursu un izejvielu cenas ir dramatiski pieaugušas. Atsaucoties uz Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) finanšu un nodokļu jomas eksperta Jāņa Hermaņa apkopoto informāciju par cenu kāpumu šogad oktobrī, tā liecina par to, ka komunālo maksājumu segmentā inflācija ir bijusi 64%, transportā 32%, pārtikas un bezalkoholiskajiem dzērieniem 30%, bet viesmīlībā tikai 21%. "Tātad salīdzinoši pret resursu cenu kāpumu mūsu pakalpojumu cenas ir pieaugušas mērenāk. Tas noteikti ir saistāms ar klientu pirktspēju un to, ka mūsu kolēģi ir uzmanīgi, palielinot cenas, un vēl meklē iekšējās rezerves, kuru, domāju, nav daudz. Nezinu, cik ilgi viesmīlības, ēdināšanas nozare spēs noturēt šādu stratēģiju, jo šīs iekšējās rezerves nav neizsmeļamas.

Ja runājam par cenām ēdināšanā, tad, domāju, redzēsim precīzāku situāciju, kad mājsaimniecības sāks saņemt augstos apkures rēķinus. Nav noslēpums, ka gan Latvijā, gan pasaulē krīzes laikā pirmās lietas, uz ko cilvēki taupa, ir tieši tūrisma braucieni, ēšana ārpus mājas, skaistumkopšana, sporta, izklaides pasākumi. Šīs nozares arī pandēmijas laikā bija visspēcīgāk ierobežotas, un arī tagad no šīs krīzes cietīs visvairāk,

teic Jencis.

Latvijā

Latvijā politiķiem vienmēr ir trūcis kompleksa skatījuma uz kino nozari, un tas, kas notika ar "Netflix", lielā mērā ir saistīts ar šo ļoti šauro, rāmēto domāšanu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Svarīgākais