Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētku dāvanu iegādei plāno tērēt līdz 200 eiro

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šā gada Ziemassvētku dāvanu iegādei plāno tērēt tikpat, cik pērn, visbiežāk paredzot budžetu no 50 līdz 200 eiro, noskaidrots starptautisko sūtījumu kompānijas "Venipak" pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta visās trīs Baltijas valstīs.

Aptaujas dalībniekiem vaicājot, vai šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Ziemassvētku dāvanām viņi plāno tērēt mazāk vai vairāk naudas, 32% gadījumu Latvijas respondentu pauda, ka tikpat, cik iepriekšējā gadā. Šo atbildi kā populārāko norādīja arī Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāju - attiecīgi 35% un 34% gadījumu. Otra populārākā atbilde bija, ka nedaudz mazāk, ko Latvijā un Lietuvā izvēlējās 19% aptaujāto, bet Igaunijā - 17%.

Analizējot atbildes secināts, ka samērā liels skaits iedzīvotāju pašreiz vēl nav pieņēmuši lēmumu par to, cik naudas tērēs Ziemassvētku dāvanām, ko Latvijā pauda 16% respondentu, bet Igaunijā un Lietuvā - 15%.

Šogad dāvanas neplāno iegādāties 15% igauņu, 13% latviešu, bet lietuvieši to norādīja tikai 6% gadījumu.

Vaicājot iedzīvotājiem par to, cik tieši naudas viņi plāno tērēt Ziemassvētku dāvanu iegādei, Latvijā respondenti visbiežāk jeb 30% norādīja, ka no 51 līdz 100 eiro, savukārt otra populārākā atbilde 29% gadījumu bija - no 101 līdz 200 eiro.

Igaunijas iedzīvotāji visbiežāk jeb 35% pauda, ka tērēs no 101 līdz 200 eiro, savukārt lietuvieši vienādā apjomā jeb 31% sacīja, ka no 51 līdz 100 eiro un no 101 līdz 200 eiro.

Ievērojami lielāks skaits Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt līdz 50 eiro, paužot to 24% gadījumu, savukārt tikai 12% lietuvieši un igauņi izvēlējās šo atbildi.

"Venipak" arī vēlējās noskaidrot, pēc kāda principa iedzīvotāji plāno izvēlēties un iegādāties dāvanas šajos Ziemassvētkos. Visu trīs Baltijas valstu respondenti pauda, ka rūpīgi izplānos pirkumu sarakstu un meklēs labākos piedāvājumus un atlaides. To norādīja 35% Latvijas, 39% Lietuvas un 34% Igaunijas iedzīvotāju.

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju arī sacīja, ka gaidīs atlaides tirdzniecības vietās klātienē un tad iegādāsies visu nepieciešamo, savukārt vēl 25% plāno pirkumus veikt interneta veikalos.

Aptaujā noskaidrots, ka tieši Latvijas iedzīvotāji ar vislielākajām bažām gaida komunālo maksājumu rēķinus, kad iestāsies aukstāks laiks, jo tikai pēc tam ir gatavi pieņemt lēmumu par to, cik tērēs dāvanu iegādei. Šo atbildi izvēlējās 19% respondentu Latvijā, pretstatā Igaunijai un Lietuvai, kur to norādīja attiecīgi 13% un 11%.