Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Lindermans pret 6000 eiro drošības naudu atbrīvots no apcietinājuma

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, kuram Valsts drošības dienests (VDD) inkriminē noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu, pret 6000 eiro drošības naudu atbrīvots no apcietinājuma, ziņo portāls "Delfi", atsaucoties uz viņa advokāti Jeļenu Kvjatkovsku.

Jau ziņots, ka tiesa Lindermanam apcietinājumu bija piemērojusi kā drošības līdzekli. Tagad tas mainīts pret drošības naudu.

Kvjatkovska aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka VDD noteicis arī papildu ierobežojumus - tikšanās un sarakstes liegumu ar dažādām personām, izņēmums vien esot aizstāvis.

Jau ziņots, ka Lindermans 21.jūnijā aizturēts par to, ka viņš interneta vidē ir sistemātiski slavējis un attaisnojis Krievijas bruņoto spēku noziegumus pret mieru un kara noziegumus, kas vērsti pret ukraiņiem un Ukrainas valsti.

Viņš ilgstoši atradies VDD redzeslokā saistībā ar aktivitātēm, kas ir atbilstošas Kremļa interesēm. Pēc Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD fiksēja, ka Lindermans interneta vidē brīvi pieejamās platformās neierobežotam personu lokam izplata informāciju par Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā, atspoguļojot notikumus atbilstoši Kremļa interesēm, iepriekš vēstīja VDD.

Šā gada 7.jūnijā VDD pret Lindermanu sāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 74.1.pantu, tai skaitā par noziegumu pret mieru un kara noziegumu slavināšanu un attaisnošanu.

VDD iegūtā informācija liecina, ka persona par savām darbībām no Krievijā reģistrētiem juridiskiem nodibinājumiem saņem finansiālu atlīdzību.

VDD 21.jūnijā vienā ar Lindermanu saistītā objektā veica neatliekamas procesuālās darbības, kā arī viņu aizturēja.

Lindermans ticis aizturēts arī iepriekš. 2018.gadā viņu aizturēja saistībā ar Latvijas Krievu savienības (LKS) rīkoto sapulci pret pakāpenisku pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Kriminālprocess tika sākts, "lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka VDD iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm".

Vēlāk kriminālprocess tika izbeigts, bet, ņemot vērā Lindermana prokremlisko nostāju, viņš vairākus gadus atrodas drošības dienestu redzeslokā.

Kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD kopumā ir sācis vairākus desmitus kriminālprocesu saistībā ar naida runu. Lielākā daļa no kriminālprocesiem saistīti ar agresīvu vēršanos pret Ukrainu un tās tautu.