Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Kaktiņš: Vairāki 13.Saeimas liberāli balsojumi bija kā "kaķa glaudīšana pret spalvu"

© f64.lv, Gints Ivuškāns

Vairāki 13.Saeimas darbības laikā pieņemtie lēmumi bija kā "kaķa glaudīšana pret spalvu", vērtējot Latvijas sabiedrības politisko noskaņojumu, saka tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš uzsver, ka lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa ir vairāk vai mazāk konservatīvi noskaņota un domājoša, un, redzot, kā 13.Saeima ir balsojusi vairākos liberālos jautājumos, tā vērtēta kā "kaķa glaudīšana pret spalvu".

"Pašlaik liberālas idejas Latvijas iedzīvotājiem nav tās svarīgākās, līdz ar ko velētājs, domājot par savu politisko izvēli, domā par citām lietam," uzsver Kaktiņš, papildinot, ka politiskās apvienības "Attīstībai/Par!" neiekļūšana Saeimā nav saistīta ar sabiedrības konservatīvo noskaņojumu, bet gan vairāk ar apvienības pieļautajām kļūdām, esot valdībā.

Jau ziņots, ka vēlēšanās labāko rezultātu sasniegusi "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10, "Latvija pirmajā vietā" - deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošajā koalīcijā ietilpstošajiem politiskajiem spēkiem "Attīstībai/Par" un "Konservatīvajiem", kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei "Saskaņai", kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.