KNAB rosina apsūdzēt divas "ZM nekustamie īpašumi" amatpersonas par nelikumībām uzkopšanas darbu iepirkumā

 
©F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis apsūdzēt divas valsts amatpersonas par iespējamām nelikumībām iepirkumā par uzkopšanas darbiem, aģentūru LETA informēja birojs.

Papildus viena no šīm amatpersonām gatavojusies veikt līdzīgas nelikumības arī apsardzes pakalpojumu iepirkumā, bet tas nav izdevies.

KNAB rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kopumā četrām personām - par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī gatavošanos šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanai.

Tāpat KNAB prokuratūru rosina turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā uzsāktos piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesus pret divām juridiskām personām, kuru interesēs īstenoti un plānoti noziegumi.

KNAB kriminālprocesu sāka 2022. gada 13. maijā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka divas valsts amatpersonas, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, ar kādas fiziskas personas atbalstu panāca šīs personas pārstāvētā uzņēmuma uzvaru kādas valsts SIA publiskā iepirkuma konkursā. Iepirkums saistīts ar ēkas uzkopšanas un uzturēšanas darbiem.

Vienlaikus viena no šīm amatpersonām ar citu uzņēmumu pārstāvošas fiziskās personas atbalstu gatavojās panākt, lai šis uzņēmums uzvarētu valsts SIA rīkotā publiskajā iepirkumā par apsardzes nodrošināšanu. Šis noziedzīgais nodarījums netika izdarīts līdz galam no abu personu gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kā procesa virzītājam būs jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.