Sociālajos tīklos šūmējas: civilo aizsardzību mācot pēc novecojušiem materiāliem

© pixabay.com

Valdība pēdējā laikā ir aktualizēju sabiedrības apziņošanas sistēmu, kas īsā laikā spētu nodot valstiski svarīgas ziņas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vienlaikus aktualizēta arī civilās aizsardzības apmācība.

Savulaik šāda sistēma ir bijusi izstrādāta un kā galvenie plašsaziņas līdzekļi ir norādīti televīzijas kanāli un radio, tostarp LNT un BPK. Trakākais, ka Latvijas Universitātes Civilās aizsardzības mācību saturā šie uzskates materiāli tiek izmantoti vēl arvien.

Komentāros ļaudis neticīgi pauž: "Tagad, 2022.gadā, LU izmanto aizvēsturiskas lekciju prezentācijas un pat neatjauno tajās info?"

Reaģējusi arī LU, atbildot komentāra autirei: "Paldies par informāciju, nodevām kursu atbildīgajiem."

Vēl kāds komentētājs saka: "Sveiciens, es šo pašu prezentāciju redzēju 2019.gadā. Lekcijas bija gan foršas, gan interesantas."

Jana raksta:

Šis ir episki. Latvijas Universitātē ir jāmācās civilā aizsardzība, kas pats par sevi ir ok.
Vienīgais, ka materiāli ir līdz 2017. gadam.
Kā odziņa pa virsu visam, kas tur ir sarakstīts ir tas, ka trauksmes gadījumā info par to varēs saņemt: LNT.. tas vēl pofig, bet PBK!

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais