Pirmdiena, 2.oktobris

redeem Ilma, Skaidris

arrow_right_alt Latvijā

Policija: Kopš gada sākuma ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 79 cilvēki

© Ģirts Gertsons/f64

Daļa Latvijas autovadītāju, neskatoties uz sabiedrības informēšanu un izglītošanu, turpina bezatbildīgi izturēties gan pret savu, gan līdzcilvēku drošību, pēc nedēļu ilgās Eiropas ceļu policijas tīkla ("Roadpol") akcijas secina Valsts policija.

Akcijas mērķis ir izvairīties no ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem un smagi cietušiem cilvēkiem, ko sasniegt nav izdevies, jo avārijā Zemgales reģionā bojā gāja viena persona. Pērn ceļu satiksmes drošības nedēļas rezultāti bija sliktāki, jo akcijas laikā bojā gāja sešas personas.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policija, nedēļas laikā uz Latvijas ceļiem notika 770 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir cieta 97 personas, tostarp septiņas guva smagas traumas.

Akcijas laikā policija visā Latvijas teritorija veica pastiprinātu satiksmes kontroli, īpašu uzmanību pievēršot gan mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai. Policijas darbinieki pastiprinātās kontroles laikā konstatēja aptuveni 2700 administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, no kuriem lielākā daļa jeb 960 ir reģistrēti Rīgas reģionā.

Nedēļas laikā akcijas laikā policija konstatēja arī rupjus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, kas aizvien liek secināt, ka ir daļa tādi autovadītāji, kuri neskatoties uz sabiedrības informēšanu un izglītošanu, turpina bezatbildīgi izturēties gan pret savu, gan līdzcilvēku drošību.

Akcijas laikā policija konstatēja 1074 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus, no kuriem visvairāk - 346 - fiksēti Vidzemes reģionā, 268 - Rīgas reģionā, 164 - Latgales reģionā, 161 - Zemgales reģionā, bet 135 - Kurzemē. Pērn šīs akcijas laikā tika pieķerti 1647 transportlīdzekļu vadītāji, kuri pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu.

Tāpat šogad akcijas laikā pieķerti 88 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā. Visvairāk šādi gadījumi konstatēti Rīgas reģionā. Savukārt seši autovadītāji bija sēdušies pie stūres narkotisko vielu iespaidā. Pieķerti arī 34 agresīvi braucēji.

Latvijā no gada sākuma līdz 22.septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 79 ceļu satiksmes dalībnieki, bet negadījumos cietuši 3034. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 104 cilvēki, bet cieta 3026.