Reģistrētā bezdarba līmenis augustā visstraujāk samazinājies Kurzemē un Latgalē

© f64.lv, Kaspars Krafts

Reģistrētā bezdarba līmenis šogad augustā Latvijā visstraujāk samazinājies Kurzemē un Latgalē, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Latvijā šogad augusta beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā jūlija beigās.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis augusta beigās joprojām bija Rīgas reģionā - 4,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 12,6%, kas ir kritums par 0,3 procentpunktiem salīdzinājumā ar jūlija beigām.

Augustā reģistrētā bezdarba līmenis par 0,3 procentpunktiem samazinājies arī Kurzemē, mēneša beigās veidojot 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Vienlaikus Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis sarucis par 0,2 procentpunktiem un augusta beigās bija 5,4%, bet Vidzemē bezdarba līmenis samazinājies par 0,1 procentpunktu un bija 6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Augusta beigās NVA bija reģistrēti 51 527 bezdarbnieki, kas ir par 1239 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 52 766 bezdarbnieki.

NVA direktore Evita Simsone iepriekš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja, ka bezdarbs augusta beigās samazinājās līdz zemākajam līmenim kopš Covid-19 pandēmijas sākuma. Tostarp lielu ietekmi uz bezdarba līmeni atstāj uz Latviju atbēgušie Ukrainas iedzīvotāji, kuri šeit reģistrējas kā darba meklētāji. Viņu īpatsvars ir aptuveni 0,2% no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Jau ziņots, ka 2021.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, bet šogad jūlija beigās - 6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Latvijā

Tas, ka apmaldījušies meža dīvainīši rīko protestus ar sūdzībām par transpersonu tiesību neievērošanu, nav nekas jauns. Tāpēc tas nav mūsu uzdevums – iedziļināties šo tā dēvēto transpersonu dažādu toņkārtu gaudās par it kā diskrimināciju. Taču gaudas skanēja, kad 3. aprīlī pie Saeimas pulcējās pārdesmit skarbās dzīves apdalīto “transīšu” un viņu atbalstītāju, lai “kvīru kora” izpildījumā paustu pasaulei savu sāpi. Tas viss būtu ikdienišķs sīkums, taču šajā “pasākumā” tika apgānīts Latvijas Republikas karogs. Par to arī turpmākais stāsts.

Svarīgākais