Kariņš saņēmis Frīdriha Hajeka fonda starptautisko balvu

© Ekrānuzņēmums no Twitter

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien Berlīnē, Vācijā, saņēmis Frīdriha Hajeka fonda starptautisko balvu, liecina premjera ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Kariņš akcentēja, ka jūtas pagodināts balvu saņemt "šajos grūtajos laikos, kad agresīvā Krievija apšauba nāciju brīvību, drošību un pašnoteikšanos".

Vienlaikus Kariņš norādīja, ka saņemtā balva ir arī apbalvojums tautai un tiem Latvijas vadītājiem, kuri savu dzīvi veltīja neatkarības atgūšanai un pēc padomju okupācijas sāka veidot Latvijas tautu no nulles.

"Krievijas uzbrukums Ukrainai ir pakļāvis liberālās vērtības, tostarp brīvību, demokrātiju un likuma varu, lielākajiem draudiem kopš Otrā pasaules kara. Mums kā demokrātiskām valstīm nav jābaidās no saviem spēkiem. Mums vajadzētu pastiprināt savus centienus un mainīt savu politiku. Šobrīd galvenās jomas ir atbalsts Ukrainai, militāro izdevumu palielināšana mūsu aizsardzības spēju stiprināšanai, enerģētiskā neatkarība," pauž Kariņš.

Iepriekš ziņots, ka Kariņš 4.septembrī, Berlīnē, Vācijā piedalījās Frīdriha Hajeka fonda starptautiskās balvas pasniegšanas ceremonijā, lai saņemtu fonda piešķirto starptautisko balvu.

Kā norādīja Ministru prezidenta pārstāvji, starptautiskā balva Kariņam ir piešķirta par brīvā tirgus ekonomikas konsekventu aizstāvību, īstenojot uz tirgu orientētu ekonomikas un budžeta politiku.

Frīdriha Hajeka fonda starptautiskā balva šogad piešķirta visiem trim Baltijas valstu premjerministriem - arī Igaunijas premjerministrei Kajai Kallasai un Lietuvas premjerministrei Ingrīdai Šimonītei.

Frīdrihs Hajeks ir viens no 20.gadsimta izcilākajiem ekonomistiem un filosofiem, kurš aizstāvēja uz brīvā tirgus principiem veidotu ekonomiku un uz indivīda brīvību balstītu sabiedrību. Frīdriha Hajeka fonds ir dibināts 1999.gadā Vācijā, Freiburgā, par godu Hajeka 100. jubilejai.