Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Šogad arbūzu raža Latvijā bijusi krietni sliktāka nekā pērn

© pexels.com

Latvijā arbūzu raža šogad ir sliktāka nekā pagājušajā gadā, atzīst aptaujātie arbūzu audzētāji.

Sliktāka raža, pēc arbūzu audzētāju skaidrotā, saistīta ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem, putnu nodarītajiem postījumiem, kā arī miltrasu.

Arbūzu audzētāja no Dobeles novada SIA "Daudziņi" īpašnieks Kaspars Otikovs saka, ka aukstais un mitrais pavasaris traucēja ražas attīstību sākuma fāzē, bet vēlāk vasarā ražu noēda putni vai sabojāja augu slimības.

Vienlaikus viņš atzina, ka pieprasījums pēc arbūziem šogad bija lielāks, nekā saimniecība spēja piedāvāt. Šajā sezonā arbūzi saimniecībā audzēti 0,2 hektāru platībā.

Arī arbūzu audzētāja Talsu novadā Valentīna Kuzņecova aģentūrai LETA teica, ka šogad arbūzu raža bija krietni sliktāka nekā iepriekšējā gadā. Ražu negatīvi ietekmēja laika apstākļi un krasās temperatūru svārstības, lai gan kopumā saimniecībā raža šogad ir vērtējama kā laba.

Arbūzu audzētāji minēja, lai raža izdotos, pavasara beigās un vasaras sākumā ilgstošā periodā jābūt sausām naktīm ar gaisa temperatūru virs 15 grādiem. Tāpat arbūziem nepieciešamas, lai nebūtu būtiska atšķirība starp gaisa temperatūru dienā un naktī.