Sinoptiķi skaidro, kad Latvijā gaidamas stiprākas salnas

© Mārtiņš Zilgalvis / F64

Tuvākajās naktīs daudzviet Latvijā būs salna, prognozē sinoptiķi.

Šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā gaidāms lēns vējš un bezvējš. Zem skaidrām debesīm gaisa temperatūra nakts un rīta stundās divu metru augstumā noslīdēs līdz 0..+4 grādiem, bet zem mākoņiem, kā arī vietām piekrastē un pilsētās - līdz +5..+8 grādiem. Tuvāk zemei gaisa temperatūra daudzviet kļūs negatīva, un salna iespējama visos valsts reģionos, biežāk tā gaidāma austrumu novados. Vietām veidosies migla.

Saglabāsies mainīgs mākoņu daudzums, vietām īslaicīgi līs, no jūras nākoši mākoņi lokāli sagādās stipru lietu, piekrastē iespējama arī krusa un pērkona negaiss. Maksimālā gaisa temperatūra būs +13..+18 grādi. Nākamnedēļ gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies.

Zemākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta septembra pirmajā dekādē, ir -2,5 grādi 1972.gadā Zosēnos.

Jau ziņots, ka valsts dienvidaustrumu daļā spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais dzeltenā līmeņa brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

Latvijā

Mazpamzām kļūst skaidrs, ka taukainie pirkstu nospiedumi uz valsts pārvaldes burtnīcām ir nevis kaut kāda nejaušība vai izmisums, bet gan rafinēts plāns. Patiesā labuma guvējs no tā ir partija vai grupa, kas kontrolē Finanšu ministriju, jo viņi ļoti vienkāršā un saprotamā veidā ir nopirkuši savu vēlētāju, kas nemoralizē par retoriku – es nezinu nevienu, kas par tiem zagļiem balsoja…, portālā "Puaro" raksta Armands Puče.

Svarīgākais