Obelisks tika nogāzts pēc aptuveni septiņas stundas ilga darba, krītot izraisot skaļu blīkšķi un augstas ūdens šļakatas no blakus esošā baseina. Sanākušie vērotāji padomju armijai veltītā obeliska krišanu sagaidīja ar ovācijām.
Padomju armijai veltītā pieminekļa demontāža Pārdaugavā ir ne tikai būvnieku, Rīgas domes vai parlamenta, bet gan visu valsts iedzīvotāju kopēja darba nopelns, intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Politiķis pauda, ka līdz ar šāda veida pieminekļu nojaukšanu un atbrīvošanos no Krievijas ietekmes valsts enerģētikas sfērā Latvija atbrīvojas no pēdējām okupācijas sekām, kā arī valsts atbrīvojas no sajūtas, ka nav saimnieki paši savā zemē.
Premjers uzskata, ka pēc padomju armijai veltītā pieminekļa demontāžas Pārdaugavā Latvijas iedzīvotājiem ir vēl vairāk "jāiztaisno muguras", saprotot, ka valsts tiek vaļā no okupācijas paliekām.
Vaicāts, kā uz pieminekļa nojaukšanu reaģēt Latvijas sabiedrības daļai, kas to neuzskata par pareizu soli, Kariņš aicināja šos cilvēkus atvērt vēstures grāmatas, lai izprastu, ka Latvija jau no 1940.gada bija okupēta, un atrašanās PSRS sastāvā Latvijas iedzīvotājiem ir nozīmējusi nebrīvi.
Komentējot iespēju, ka atsevišķas pašvaldības varētu nepildīt Saeimas uzdoto un līdz 15.novembrim nenovākt okupācijas pieminekļus, premjers pauda pārliecību, ka pašvaldības spēs pašas pildīt Saeimas noteikto. Vienlaikus viņš minēja, - ja šajā jautājumā "būs kādi mezgli", tie tiks atrisināti.
Kariņš arī izcēla iekšlietu dienestu darbu, rūpējoties par sabiedrisko kārtību un drošību.
Saistībā ar to, kam vajadzētu atrasties pieminekļa vietā, Ministru prezidents atzīmēja, ka ir uzklausījis dažādus viedokļus, tomēr, viņaprāt, idejai vajadzētu ļaut stablizēties, lai lielākais vairākums sabiedrības piekristu izvēlētajam risinājumam. Kariņš uzsvēra, ka šajā gadījumā iespējas būs plašas, tomēr galvenais ir fakts, ka tā būs Latvijas izvēle, nevis "okupācijas varas diktāts".
Šodien līdz ar padomju karavīriem veltītā pieminekļa demontāžu Pārdaugavā ir noslēdzas vesels laikmets Latvijas vēsturē, un tas, kāda būs nākamā lappuse, ir atkarīgs no mums visiem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzsver, ka PSRS simbola krišana ir robezšķirtne, kura iezīmē jaunu iespēju latviešiem atbrīvoties no pazemojuma, atjaunot taisnīgumu un konsolidēt tautā tos, kuri gājuši maldu ceļu un to nožēlo.
"Mana roka ir joprojām izstiepta, savukārt, tie, kuri par to skumst, jūsu laiks ir aizgājis," tviterī ierakstījis ministrs.
Savukārt Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV) norāda, ka šodien ir diena, kad būsim brīvi no "okupekļa". Arī viņa uztver pieminekļa demontāžu kā pagrieziena punktu, lai "beigtos bažīga atskatīšanās pār plecu ar domu, ko Krievija teiks.
"Tas ir nozīmīgs solis Latvijas tautas pašapziņai - mēs darām tā, kā paši uzskatām par pareizu. Un šis ir pareizs solis," atzīmēja eiroparlamentāriete.
Savukārt Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) uzsver, ka "ļaunuma impērijas" simbols ir sagrauts, un sveic visus ar šo uzvaru.
"Kā tauta mēs esam kļuvuši spēcīgi! To saprot arī Latvijas ienaidnieki. Viņi ir nobijušies. Lai šo spēku mums izdodas saglabāt vienmēr! Par latvisku Latviju," novēl deputāts.