"Telegram" kanālos šodien manīti aicinājumi uzbrukt medijiem, kas nodrošina translāciju no Uzvaras parkā

© Pixabay

Ceturtdien saistībā ar padomju armijai veltītā obeliska Pārdaugavā nojaukšanu izteiktas anomālijas kibertelpā nav novērotas, aģentūrai LETA norādīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāve Madara Krutova.

Viņa pauda, ka atsevišķos sociālā tīkla "Telegram" kanālos, kas saistīti ar Krievijas agresiju atbalstošu "haktīvistu" darbībām, manīti aicinājumi uzbrukt Latvijas medijiem, kas šodien nodrošina translāciju no Uzvaras parka, taču visi aizsardzības risinājumi ir savās vietās, un nopietni traucējumi līdz šim nav novēroti.

"Cert.lv" pārstāve atzīmēja, ka nesekmīgi piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumi šodien bijuši vērsti arī pret Valsts drošības dienesta, Iekšlietu ministrijas un Nacionālā veselības dienesta resursiem, taču līdzīgas intensitātes uzbrukumi bijuši jau iepriekš, un tos nevarētu saukt par kaut ko īpašu.

Latvijā

Nesen FIZMIX erudīcijas konkursa laikā veikta 10.–12. klašu skolēnu aptauja, kurā konstatēts, ka 41% jauniešu vēlētos saņemt vairāk izsmeļošas informācijas par klimata izmaiņām. Aptaujāti 1000 skolēnu. 76% no viņiem piekrīt vai drīzāk piekrīt apgalvojumam, ka videi draudzīgas tehnoloģijas un zaļais dzīvesveids var palīdzēt novērst klimata izmaiņas un globālo sasilšanu. Tāpat vairākums uzskata, ka viņu ikdienas izvēlēm ir nozīme klimata izmaiņu mazināšanā. Ko no tā var secināt – “nra.lv” saruna ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru Ojāru Spārīti.

Svarīgākais