Eilands rosina Ukrainai saziedot 5 miljonu vērto kaujas dronu; jau savākti 8000 eiro

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Arī Latvijā ir sākta ziedojumu vākšana kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai, liecina informācija portālā "Ziedot.lv".

Turpinoties Krievijas agresijai Ukrainā, aicinām Latvijas iedzīvotājus ziedot “Latvijas bairaktaram”, kuru ar LR Aizsardzības ministriju plāno iegādāties no Turcijas, lai dāvinātu Ukrainai, lasāms Ziedot.lv mājas lapā.

“Bayraktar TB2” (no turku valodas “karognesējs”) ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts/drons. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

“Ar ziedojumu “Latvijas bairaktaram” ir iespēja arī mums parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā, kā arī, ar ukraiņu rokām, nodot sveicienus krievu okupantiem!” tā par akciju vēsta viens no tās iniciatoriem Ralfs Eilands. Viņa ukraiņu draugs Volodimirs Birjukovs, kurš arī ir ir projekta vēstnesis, piebilst: “Esmu bezgala pateicīgs par visu, ko Latvija jau ir darījusi Ukrainas labā! Mēs to redzam un no sirds novērtējam. Arī šis atbalsts manai tautai ir ļoti nepieciešams. Krievu okupantiem un Vladimiram Putinam nekas neizdosies, jo spēcīgā Ukrainas armija jau ir pierādījusi, ka spēj aizstāvēt ne tikai Ukrainu, bet arī visu civilizēto, demokrātisko un, pats galvenais, brīvo pasauli!”

Ziedot iespējams arī zvanot uz ziedojumu tālruni 9000 6561 (maksa par zvanu 4,27 eiro).

Iniciatīva publicēta otrdien, 16.augustā. Kopumā "Latvijas bairaktaram" ir jāsavāc pieci miljoni eiro, šobrīd saziedoti gandrīz 8000 eiro.