Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

"Industra Bank" dota atļauja pārņemt daļu "PrivatBank" aktīvu un saistību

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 9.augustā pieņēmusi lēmumu atļaut AS "PrivatBank" nodot AS "Industra Bank" īpašumā AS "PrivatBank" kredītiestādes uzņēmuma daļu, atbilstoši abu pušu noslēgtajam kredītiestādes uzņēmuma pārejas līgumam, informē FKTK pārstāvji.

Darījuma rezultātā "Industra Bank" pārņems no "PrivatBank" klientu attiecības, tostarp privātpersonu un juridisko personu kontu pārvaldību, kredītu un līzinga portfeļus, noguldījumus, kā arī bankai piederošos vērtspapīrus.

"Industra Bank" pārņems no "PrivatBank" sadarbību ar aptuveni 5800 klientiem, no kuriem 300 ir juridiskas personas un 5500 privātpersonas. Darījumā pārnesamo kredītu apjoms veido aptuveni 23 miljonus eiro, savukārt noguldījumu apjoms pārsniedz 57 miljonus eiro. Pāreja tiks īstenota 2022.gada 20.augustā, norāda "Industra Bank" pārstāvji.

Tuvākajās dienās katru klientu personīgi informēs par klientu informācijas un līgumu pārcelšanas praktisko norisi, nosūtot vēstuli pa pastu, internetbankā, pa e-pastu kā arī ar īsziņu palīdzību. Aktuālā informācija par pāreju izvietota arī abu banku tīmekļa vietnēs.

"Industra Bank" valdes priekšsēdētājs Raivis Kakānis atzīmē, ka pēc līguma noslēgšanas ar "PrivatBank" notiek darbs pie detalizēta plāna pārdomātai klientu informācijas pārcelšanai un integrēšanai "Industra Bank" sistēmās, lai spētu pārņemt šo klientu apkalpošanu iespējami drīz pēc FKTK atļaujas saņemšanas. "Lai piepildītu savu ambīciju augt, mēs esam veikuši ievērojamus uzlabojumus savu pakalpojumu modernizēšanā, tostarp internetbankas attīstībā, tāpēc mūsu rīcībā ir gan plašs finanšu pakalpojumu klāsts, gan nepieciešamā infrastruktūra un profesionāla komanda šo klientu kvalitatīvai apkalpošanai."

"PrivatBank" valdes locekle Una Jansone pauž gandarījumu par FKTK lēmumu. "Esam gandarīti par FKTK lēmumu un to, ka mūsu klientu apkalpošanu pārņem banka, kas arvien modernizē savus pakalpojumus. Tas mūsu klientiem sniegs plašākas iespējas viņu finanšu pārvaldībā. Lai klientu pāreja notiktu veiksmīgi, turpinām sadarboties ar "Industra Bank" un nodrošināt visus iespējamos procesus, lai klientiem šīs pārmaiņas neradītu nekādas neērtības."

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile akcentē, ka 2021. un 2022.gads iezīmē aktīvu Latvijas banku sektora transformācijas procesu, kas skaidrojams ar 2018.gadā uzsākto biznesa modeļa maiņu tām bankām, kas iepriekš bija fokusējušās uz ārvalstu klientu apkalpošanu. "Viens no šī segmenta banku darbības attīstības virzieniem ir konsolidācija, saglabājot darbības jomas, kas esošajos apstākļos ir konkurētspējīgas. Esam gandarīti, ka "PrivatBank" un "Industra Bank" īsteno darījumu, kas stiprina Latvijas banku sektoru."

FKTK vērš uzmanību, ka abu banku klientiem saglabājas visi līdzšinējie pienākumi un tiesības, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 59.2 panta pirmo daļu kredītiestādes uzņēmuma vai tā daļas, nodalāmas mantas kopuma, aktīvu vai saistību kopuma vai ar kredītiestādes klientiem noslēgto tipveida līgumu kopuma pārejai citas personas īpašumā vai lietošanā kredītiestādei ir nepieciešama FKTK atļauja.

AS "PrivatBank" Latvijā darbojas kopš 1992.gada, savukārt AS "Industra Bank" Latvijā strādā no 1994.gada, pašlaik darbību fokusējot uz Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanu.