Krievija apsvērs vienkāršotu pilsonības piešķiršanu Baltijas valstīs dzīvojošajiem krieviem

© Emīls Desjatņikovs / F64

Krievijas Valsts dome rudenī apsvērs iespēju atvieglot vīzu režīmu un Krievijas pilsonības iegūšanu tautiešiem no Baltijas valstīm, pirmdien paziņoja Krievijas parlamenta apakšpalātas spīkers Vjačeslavs Volodins.

Komentējot šādu ideju, kas izteikta televīzijas kanālā "Duma TV", Volodins izteicies, ka būtu pareizi šādu iniciatīvu izskatīt komitejā, kas atbildīga par jautājumiem, kuri saistīti ar Neatkarīgo Valstu Sadraudzību, Eirāzijas integrāciju un sakariem ar tautiešiem ārvalstīs.

"Mēs to noteikti izskatīsim rudens sesijā," piebildis spīkers.

Latvijā

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) pērn sirds ķirurģijas un transplantoloģijas nodaļā izlietots aptuveni 2000 cilvēku ziedoto asiņu krājums, palīdzot aptuveni 1500 pacientiem, šodien atklājot Valsts asinsdonoru centra (VADC) kampaņu "Piepildi karogu", informēja PSKUS anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļas vadītāja Eva Strīķe.

Svarīgākais