Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Aicina piešķirt 97 028 eiro no Ukrainas ievesto dzīvnieku reģistrācijai un obligātajām veselības prasību izpildei

© Vladislavs Proškins / F64

Valdība nākamnedēļ vērtēs Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumu piešķirt 97 028 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, nodrošinot no Ukrainas ievesto dzīvnieku reģistrāciju un obligāto veselības prasību izpildi.

Minētā summa tiks piešķirta Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), Lauksaimniecības datu centram (LDC), kā arī valsts zinātniskajam institūtam "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR"" ("BIOR") par pienākumu izpildi laikposmā no šā gada 24.februāra līdz 31.maijam.

Konkrētajā laika posmā praktizējošie veterinārārsti nodrošināja obligāto veselības prasību izpildi 2382 mājas (istabas) dzīvniekiem un PVD saskaņā ar veterinārmedicīnas prakses iestāžu iesniegtajiem rēķiniem ir tām izmaksājis 77 858 eiro.

Savukārt LDC reģistrējis 719 suņus, 489 kaķus un divus mājas (istabas) seskus 792 Ukrainas civiliedzīvotājiem, un kopējās reģistrācijas izmaksas sasniegušas 8470 eiro. Savukārt "BIOR" laikposmā no šā gada 24.februāra līdz 31.maijam izmeklēti 226 paraugi, lai noteiktu antivielas pret trakumsērgu. Paraugu izmeklēšanas izmaksas ir 10 698 eiro.