Militārās apmācības kursu Alūksnē sāks līdz šim lielākais dalībnieku skaits

 
©Ģirts Ozoliņš / F64

Nacionālie bruņotie spēki no šodienas līdz 28.augustam Kājnieku skolā Alūksnē organizēs šogad otro rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kurā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apgūs vairāk nekā 100 rezervistu, kas ir līdz šim lielākais mācību dalībnieku skaits, informēja Aizsardzības ministrija.

Organizējot pieteikšanos šim rezervistu militārās pamatapmācības kursam, Nacionālie bruņotie spēki pirmo reizi izvērsa iesaukšanas centrus Rīgā, Valmierā, Kuldīgā un Preiļos, kas darbojās pēc noteiktā pieteikšanās termiņa - 17.jūlija. Rīgā, Valmierā un Kuldīgā iesaukšanas centri bija atvērti 22. un 23.jūlijā un Preiļos - 22.jūlijā.

Iesaukšanas centros rezervistiem bija jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti, tika pārbaudīti personas dati, sodāmība un veselības stāvokļa atbilstība dienestam rezervē noteiktajam.

Trīs nedēļu apmācības kursa laikā Kājnieku skolā Alūksnē rezervisti iegūs militārās pamatiemaņas gan individuālajā, gan kolektīvajā apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā normatīvie akti, ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, topogrāfija, orientēšanās, lauka kaujas iemaņas, paplašinātās pirmās palīdzības sniegšana u.c.

Apmācības tiks īstenotas klātienē klasēs, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss un mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā. Rezervistus nodrošinās ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos - teltī, kā arī ar formas tērpu un nepieciešamo inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju, sākot no 31,50 eiro dienā.

To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Papildus, rezervisti saņems karavīra uzturdevu, kas ir 14 eiro dienā vai tiks nodrošināti ar ēdināšanu.

Sekmīgi apgūstot militārās pamatapmācības kursu, rezervisti augusta beigās dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē - rezerves karavīra statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīra pienākumus.

Rezerves karavīriem obligātais militāro iemaņu atjaunošanas kurss notiek reizi četros gados. Rezerves karavīru kārtējo militāro mācību starplaikos var iesaukt arī uz pārbaudes mācībām, par ko laicīgi tiek sniegta informācija.

Pieteikties rezervistu apmācībai var gan sievietes, gan vīrieši - Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī, ir bez iepriekšējas sodāmības un ar atbilstošu veselības stāvokli.

Jau ziņots, ka Latvijas pilsoņu lielās intereses dēļ, Nacionālie bruņotie spēki rezervistu militārās pamatapmācības kursu Kājnieku skolā Alūksnē šogad organizēja arī maijā, un tā laikā brīvprātīgi militārās pamatiemaņas apguva 48 rezervisti.