Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Latvijā

NEPLP izsniedz atļauju vienai Krievijas televīzijai

© Dmitrijs Suļžics / F64

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsniegusi apraides atļauju vienai Krievijas televīzijai - "TV Rain", mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Pagājušā nedēļā Latvijas Radio vēstīja, ka kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu Latvijā ieradušies vairāk nekā 200 Krievijas žurnālistu un 23 mediju organizācijas.

Āboliņš raksta, ka NEPLP atļauju ir izsniegusi tikai vienai - "TV Rain", un ar pārējiem 22, kas nav elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, NEPLP nekādas saistības nav.

Viņš skaidro, ka NEPLP darbojas savas kompetences un likuma ietvaros - "TV Rain" tika vispusīgi pārbaudīta, ieskaitot patieso labuma guvēju izvērtējumu.

"TV Rain" tiek un tiks monitorēti, un, ja "būs pārkāpumi - būs attiecīga un nekavējoša rīcība", raksta Āboliņš.

Tāpat NEPLP vadītājs norāda, ka šobrīd "TV Rain" darbojas likuma ietvaros, bet tā žurnālistu sniegtās politiska satura intervijas ir viņu privāta izvēle.

Sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv" iepriekš vēstīja, ka Valsts drošības dienests (VDD) brīdinājis valsts augstākās amatpersonas par riskiem, kas saistīti ar arvien vairāk Latvijā darbu sākušajiem Krievijas mediju uzņēmumiem.

Pēc Latvijas Radio informācijas, daļa no 23 Krievijas mediju organizācijām, kas ieradušās Latvijā, esot oficiāli sākušas darbu Rīgā, lai varētu informēt Krievijas iedzīvotājus arī par notiekošo karu Ukrainā, ko pieņemto likumu dēļ Krievijā darīt vairs nav iespējams.

VDD rakstiskā skaidrojumā Latvijas Radio norādījis, ka vērtē informatīvajā telpā notiekošo kontekstā ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju un Krievijas agresīvo karu Ukrainā. Saistībā ar Krievijas neatkarīgo mediju darbības sākšanu Latvijā VDD ir identificējis riskus Latvijas informatīvās telpas drošībai un arī ar izlūkošanu saistītus riskus. Par to visu VDD ir informējis valsts augstākās amatpersonas.