FOTO. Latvija atvadās no Georga Andrejeva

© Ziedonis Pumpurs/F64

Šodien Latvija atvadās no mūžībā aizsauktā kādreizējā ārlietu ministra un izcilā anesteziologa Georga Andrejeva. Atvadīšanās notiek Doma baznīcā.

Atvadoties no Georga Andrejeva, tuvinieki ar lielu cieņu aicina sabiedrību ziedu un vainagu vietā ziedot Vītolu fondam un Latvijas Okupācijas muzejam, vēsta Latvijas Ārstu biedrība.

Portāls NRA jau rakstīja, ka pagājušajā nedēļā mūžībā devās bijušais Latvijas ārlietu ministrs un ārsts Georgs Andrejevs. Laikabiedri izteikuši visdziļāko līdzjūtību un veltījuši sirsnīgus atvadu vārdus.

Latvijas Anesteziologu un reanimatologu biedrība ziņo, ka 1932.gada 30.oktobrī Tukumā dzimušais profesors miris deviņdesmitajā mūža gadā.

Biedrība norāda, ka Andrejevs ir uzskatāms par Latvijas Anestezioloģijas un reanimatoloģijas kā profesionālas organizācijas un biedrības, profesionālās izglītības un zinātnes pamatlicēju. Viņš ir noorganizējis ārstu anesteziologu-reanimatologu kursus Rīgas Medicīnas institūtā, māsu anestēzistu apmācību. Kopš 1966.gada bijis Latvijas un reanimatologu asociācijas pirmais priekšsēdētājs. Kopš 1973.gada 8.februāra Andrejevs bijis jaundibinātās Rīgas Medicīnas institūta Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras pirmais vadītājs.

Iepriekšējā gadsimta deviņdesmitajos gados viņš ir iesaistījies politikā. 1990.gadā tika ievēlēts Augstākajā padomē, balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Andrejevs bijis ārlietu ministrs Ivara Godmaņa pirmajā valdībā.

1993.gadā diplomāts ievēlēts 5.Saeimā. No 1995. līdz 1998.gadam bijis Latvijas vēstnieks Kanādā, no 1998. līdz 2004.gadam - Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē.

2004.gadā politiķis tika ievēlēts Eiropas Parlamentā un atzīts par Eiropas Gada cilvēku Latvijā. Viņš ir bijis konsultants Ārlietu ministrijā, Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Anesteziologu un reanimatologu biedrības Goda biedrs.

Pēc organizācijā paustā, Andrejevs atstājis milzīgu ieguldījumu Latvijas medicīnā, valstiskumā, diplomātijā un politikā.