Pērn Latvijas iedzīvotāji ASV akciju tirgū visvairāk iegādājušies "Apple" akcijas

© pexels.com

Pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotāji tiešsaistes akciju tirdzniecības platformā "freedom24.com" visbiežāk iegādājušies tehnoloģiju uzņēmuma "Apple" akcijas.

Privāto investoru uzmanības lokā ir bijušas arī uzņēmumu "Virgin Galactic" un "Ford Motor" akcijas, kas popularitātes ziņā attiecīgi ierindojas otrajā un trešajā vietā starp pirktākajām akcijām.

Akciju tirdzniecības platforma "freedom24.com" eiropiešiem piedāvā tiešu piekļuvi Amerikas akciju tirgum un ir vienīgais "Nasdaq" biržā kotētais Eiropas brokeris.

Desmit uzņēmumu akcijas, kuras visvairāk 2021.gadā iegādājušies Latvijas privātie investori, bija "Apple", "Virgin Galactic", "Ford Motor", "Tesla", "Pfizer", "Palantir Technologies", "PayPal", AMD, "Roku" un "Coca-Cola".

Savukārt visvairāk Latvijas iedzīvotāji ir pārdevuši "Activision Blizzard", "Spirit AeroSystems", "Apple", "Ford Motor", "Salesforce", "Pfizer", "Bed Bath & Beyond", "Meta Platforms", "Virgin Galactic" un "Inovio Pharmaceuticals" akcijas.

Arī Igaunijas investori, līdzīgi kā Latvijā, visvairāk pirkuši "Apple" akcijas. Tam seko "Ebang International", "Tesla", "Pfizer", "Virgin Galactic", "AT&T", "Ford Motor", "Activision Blizzard", "American Well Corp" un "Meta Platforms" akcijas. Desmit igauņu pārdotākās akcijas bija "Virgin Galactic", "Barrick Gold", "Moderna", "Apple", "Cisco", "Energy Transfer", "Intel", "EDG Resources", "Boston Scientific" un "Celsius Holdings".

"Freedom Finance Europe" investīciju pētījumu vadītājs Maksims Manturovs skaidro, ka 2021.gads bija otrais gads, kad iedzīvotāji daudz laika Covid-19 ierobežojumu dēļ pavadīja mājās. Lielākā daļa darbinieku strādāja attālināti un ASV, Eiropas valstu valdības ar dažādiem atbalsta mehānismiem finansiāli tos atbalstīja. Daudzi šajā laikā spēja arī ietaupīt, veidojot finanšu rezerves, kā rezultātā akciju tirgū nepieredzēti pieauga privāto investoru skaits.

Manturovs norāda, ka jaunajiem investoriem bieži vien trūkst spēcīgas teorētiskās bāzes, tāpēc tie primāri pērk to uzņēmumu akcijas, kuri atrodas uzmanības fokusā.

Akcijas visbiežāk tiek pārdotas divos gadījumos - uzņēmumam ciešot neveiksmi un mazinoties investoru uzticībai, kā arī akciju vērtībai pieaugot, kas īstermiņā ļauj gūt peļņu. Pirmajā gadījumā piemērs ir uzņēmums "Virgin Galactic", kas kosmosa kuģa defektu dēļ atlika privāto kosmosa lidojumu sākšanu. Otrajā - uzņēmums "Apple", kura akciju vērtība 2021.gadā pieauga pat par 40%.

"Freedom24.com" ir akciju, vērtspapīru, biržā tirgoto fondu tirdzniecības platforma, kas pieejama gan tiešsaistē, gan mobilajās lietotnēs "Android" un "iOS" ierīču lietotājiem. Platformu izveidojis uzņēmums "Freedom Finance Europe Ltd.", kura mātesuzņēmums ir vienīgais "Nasdaq" biržā kotētais Eiropas brokeris. Uzņēmumam ir biroji ASV, Vācijā, Kiprā, Kazahstānā, Ukrainā, Uzbekistānā, Spānijā un Francijā. Platformai ir vairāk nekā 400 000 klientu, no tiem aptuveni 140 000 Eiropā, kuri tai uzticējuši savus aktīvus vairāk nekā pusmiljarda ASV dolāru vērtībā.

Svarīgākais