Zelenskis pateicas Kariņam par Latvijas sniegto atbalstu

 
©EPA/Scanpix/Leta

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis dienu pirms Eiropadomes sarunājies ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), pateicoties par Latvijas atbalstu piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" Zelenskis atzīmē, ka šis lēmums ir svarīgs Ukrainai un visai Eiropai.

Tāpat prezidents ar Kariņu pārrunājis situāciju ar Ukrainas graudu eksportu.

Jau rakstījām, ka Kariņš 23.jūnijā un 24.jūnijā piedalīsies Eiropadomē, kur tiks lemts par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Kā iepriekš informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Latvijas galvenais mērķis Eiropadomē ir panākt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Tāpat Latvijas nostāja paredz, ka ES un tās dalībvalstīm jāturpina sniegt visa veida - finansiālo, humāno, materiālo - atbalstu Ukrainai.

Jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents 28.februārī iesniedza pieteikumu Ukrainas dalībai ES, un saskaņā ar ES līgumiem 7.martā ES Padome lūdza Eiropas Komisijai (EK) sagatavot viedokli par Ukrainas pieteikumu.

17.jūnijā EK publicēja atzinumu par Ukrainas, Moldovas un Gruzijas pieteikumu dalībai ES, lai Eiropadomē pieņemtu lēmumu par šo valstu kandidātvalsts statusu.