Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, norisināsies labdarības pasākums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam Latvijā

© f64.lv, Gints Ivuškāns

Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, šodien biedrība "Tavi draugi" rīkos labdarības pasākumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam Latvijā, informē biedrības "Tavi draugi" pārstāve Monta Vecozola.

Paredzēts, ka plkst.15 diskusijā "Patvērums vai mājas? Mājokļa meklējumu šūpolēs" eksperti stāstīs par situāciju ar ukraiņu izmitināšanu Latvijā, problēmām, ar ko viņi saskaras, meklējot pastāvīgu dzīvesvietu, un to risinājumiem.

Diskusijā piedalīsies krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psiholoģe Inese Jansone, biedrības "Mūsu ligzda" pārstāve, Saldus novada pašvaldības Ukrainas bēgļu izmitināšanas koordinatore Raina Boguža, "Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas" un dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa, Ukrainas civiliedzīvotājs, 10 bērnu tēvs, kurš kopā ar ģimeni uzsācis aktīvu dzīvi Latvijā Aleksandrs Dombrovskijs, biedrības "Tavi draugi" vadītājs Ulvis Noviks, kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes priekšsēdētājs Egils Grasmanis un Luīze Pastore, kas izmitinājusi ukraiņu ģimeni.

Plkst.17 notiks fotogrāfiju izstādes "Ar sapni atgriezties" atklāšana. Fotoizstādes varones ir ukrainietes, kuras ieradušās Latvijā un pievienojušās brīvprātīgo pulkam, lai palīdzētu savējiem te un pašu mājās. Fotogrāfiju autors ir Uldis Skroders, tās tapušas sadarbībā ar imidža skolu-studiju "Unastyle" un uzņemtas šī gada pavasarī.

Savukārt plkst.17.30 paredzēts dokumentālo ukraiņu bēgļu stāstu lasījums "Pamosties. Pamosties? Pamosties!".

Plkst.18 plānots pārsteiguma koncerts ukraiņu atbalstam.

Pasaules bēgļu dienas apmeklētāji aicināti līdzi ņemt ziedojumus - lietas un priekšmetus, kas palīdzēs ukraiņu mājas Latvijā padarīt omulīgākas: aizkarus, gaismas ķermeņus, sveces, tekstilizstrādājumus un citus priekšmetus labā stāvoklī. Pasākuma laikā būs iespēja veikt arī mērķa ziedojumus.

Pasākums notiks biedrības "Tavi draugi" angārā Rīgā, Ventspils ielā 50, kā arī diskusijas daļa būs skatāma tiešraidē biedrības sociālajos tīklos. Pasākuma tiešraidi atbalsta ANO bēgļu aģentūra.

Biedrība "Tavi draugi" nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā.

Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Latvijā

Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.

Svarīgākais